تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸ ۱۳:۰۰:۵۳ شناسه خبر : ۱۰۷۵۱۲۸

در دیدار رییس حوزه هنری استان با نماینده مردم تبریز در مجلس با مطرح شد؛

ضرورت استفاده از ظرفیت های بالقوه حوزه هنری در وادی فرهنگ و هنر استان

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی بر ضرورت استفاده از ظرفیت های بالقوه حوزه هنری آذربایجان‌شرقی در وادی فرهنگ استان تأکید کرد.

به گزارش تبریز بیدار سیدمحمدحسین بلاغی در دیدار با محمداسماعیل سعیدی، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به بازسازی پردیس فرهنگی سینمایی قدس تبریز توسط حوزه هنری استان اظهار کرد: این پردیس در ظرف کمتر از سه سال بازسازی شد و پس از بازسازی این پردیس، فصل جدیدی از استقبال مردم از سینماها آغاز شد و این استان شاهد جهش بلند در این زمینه شد.

وی با بیان اینکه از ورود بخش خصوصی به بحث سینماداری در این استان استقبال می‌کنیم، ادامه داد: امیدواریم در کنار ورود بخش خصوصی به این زمینه، با اختصاص بودجه فرهنگی، شاهد ایجاد زیرساخت های فرهنگی بیشتری در استان شویم.

بلاغی با اشاره به عملکرد حوزه هنری استان در بخش فرهنگ ابراز کرد: تاکنون برنامه های متعددی در بخش های مختلف در حوزه فرهنگ برگزار شده و چندین کتاب و فیلم نیز تهیه و رونمایی شده است.

در ادامه، محمداسماعیل سعیدی با بیان اینکه باید ورود جدی به بحث احیای پردیس های سینمایی صورت گیرد، خاطر نشان کرد: این مسئله بحث مهمی است و باید در احیای پردیس های سینمایی در کنار حوزه هنری قرار گیریم.

وی در ادامه افزود: متاسفانه سرانه فرهنگ در کشور به طور بسیارمحسوسی پایین است و حتی در بودجه کل کشور نیز از رقم بسیار ناچیزی برخوردار است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در ادامه تصریح کرد: مهم ترین نکته فراموش شده در کشور عدم توجه کافی به مسئله فرهنگ است که زیربنای تمام امور در کشور است و باید در جهت ارتقای فرهنگ در کشور بسیار تلاش کرد.

محمداسماعیل سعیدی همچنین در ادامه، ضمن بازدید از پردیس فرهنگی سینمایی پردیس قدس، از عملکرد حوزه هنری استان هم در زمینه عمرانی و هم در زمینه فرهنگی تقدیر و قدردانی کرد و گفت: ظرفیت حوزه هنری آذربایجان‌شرقی در وادی فرهنگ ستودنی است.