تبریزبیدار
یکشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۸ ۱۰:۴۰:۴۹ شناسه خبر : ۱۰۷۵۱۵۶

کارنامه دو ساله رئیس شورای شهر زیر ذره بین اعضا / 1

بهشتی: عملکرد اکبرنژاد مثبت بوده اما انتظارات من برآورده نشده / انتقادات را بعد از انتخابات می گویم

عضو شورای اسلامی کلانشهر تبریز در خصوص عملکرد دو ساله شکور اکبرنژاد بعنوان رییس شورای پنجم شهر تبریز گفت: چرا جنبه مثبت قضیه را نگاه نکنیم؟ اجازه دهید اگر مطلبی هم باشد، بعد از انتخابات هیات رییسه بگویم.

محمدباقر بهشتی عضو شورای اسلامی کلانشهر تبریز در گفتگو با تبریزبیدار در خصوص عملکرد دو ساله شکور اکبرنژاد بعنوان رییس شورای پنجم شهر تبریز گفت: من عملکرد دکتر اکبرنژاد را مثبت می بینم. ایشان فردی سالم و دارای عزت نفس بوده و تمام کمالات انسانی را رعایت می کند. در زمان جنگ تحمیلی 70 درصد از جسمش را از دست داده، ممکن است نسبت به سایر افراد  شورا تحرکات کمی داشته باشد اما با  این همه فشار زیادی به خود وارد می کند.

انتقادات را بعد از انتخابات هیات رئیسه می گویم

وی ادامه داد: مدیریت موضوعی متفاوت از شخصیت انسان ها است اما در مجموع دکتر اکبرنژاد در این دو سال مدیریت مناسبی در شورا داشته است، ضمن اینکه هرکسی نقاط ضعفی دارد، وی نیز دارای نقاط ضعف است.

بهشتی در پاسخ به این سوال که  چه انتقاداتی نسبت به عملکرد اکبرنژاد دارد، گفت: چرا جنبه مثبت قضیه را نگاه نکنیم؟ اجازه دهید اگر مطلبی هم باشد، بعد از انتخابات هیات رییسه بگویم.

در شورا طیف بندی نداریم و همه مستقل هستند

وی در خصوص نحوه تعامل اکبرنژاد با طیف بندی های موجود در شورا ابراز نمود: اصلا در شورا طیف بندی و اکثریت و اقلیتی وجود ندارد و هرکس خودش یک عضو مستقل است.

انتظارات من برآورده نشده اما اکبرنژاد فرد سالمی است

رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی کلانشهر تبریز در رابطه با انتظارات خود از رییس شورا اظهار داشت: انتظارات من نه در کشور، نه در استان و نه در شورا به طور کامل تحقق نیافته است اما تمام تلاش ما این است که قانون عمل و اجرا شود و شاهد شورا و شهرداری سالم باشیم و دکتر اکبرنژاد فردی سالم است و در جهت سلامتی شورا نیز تلاش زیادی می کند. ضمن اینکه سلامت شورا تنها مربوط به یک نفر نیست بلکه به همه 13 عضو شورا ارتباط دارد.

اکبرنژاد با بی قانونی ها برخورد تند نمی کند / هیچگاه رئیس نمی شوم

وی دلایل انتقادات اخیر چندین عضو شورا از نحوه مدیریت جلسات توسط اکبرنژاد را عمل نکردن مقررات توسط خود اعضا برشمرد و گفت: ما 13 عضو شورا خودمان مقررات را رعایت نمی کنیم و بعد انتقاد هم می کنیم. اشکال از افراد است از جمله خود من که مقررات را رعایت نمی کنیم.

بهشتی در پایان خاطرنشان کرد:  من هیچ گاه رییس شورا نمی شوم حتی اگر اصرار هم کنند،اما اگر روزی قرار باشد رییس شوم، هرگز اجازه نمی دهم افراد خارج از قانون رفتار کنند و  بیشتر از حد معمول صحبت کنند. چون دکتر اکبرنژاد با افراد به تندی رفتار نمی کند، باعث شده است که افراد انتقاد هم بکنند. لذا اشکال از آقای اکبرنژاد نیست بلکه از خود اعضا است.