تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , چهارشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۸ ۱۱:۰۳:۲۱ شناسه خبر : ۱۰۷۵۲۲۲

مدیرکل راهداری و حمل و نقل عمومی استان اعلام کرد:

ناوگان حمل و نقل عمومی در جاده‌های آذربایجان‌شرقی کنترل می‌شود

ارتقای ایمنی رفت و آمد ناوگان حمل و نقل عمومی بار و مسافر از عمده عوامل پیشگیری از بروز تصادف‌های جاده ای است که در این راستا طرح کنترل ناوگان حمل و نقل عمومی در محورهای آذربایجان‌شرقی در حال اجراست.

به گزارش تبریز بیدار اورجعلی علیزاده مدیرکل راهداری و حمل و نقل عمومی آذربایجان شرقی  با تائید این موضوع، از ۳ هزار مورد بازید ناوگان حمل و نقل عمومی بار و مسافر از آغاز تیر تاکنون و ادامه این روند تا پایان سفرهای تابستانی خبر داد و گفت: در این راستا گروهی از کارشناسان حوزه های مختلف حمل نقل و راهداری در پایانه های بار و مسافر، پاسگاه های پلیس راه، شرکت های حمل و نقل و مسیر راه های مواصلاتی استان حضور می یابند.

وی افزود: این کارشناسان اقدام به کنترل مدارک راننده، ناوگان، وضعیت ایمنی ناوگان، عملکرد مدیران فنی شرکت ها و مهار بار کرده و علاوه بر راهنمایی های لازم به رانندگان و شرکت ها، در صورت مشاهده تخلف با متخلف برخورد قانونی می کنند.

وی یادآوری کرد: تاکنون حدود ۶۰ ماموریت از سوی کارشناسان در سطح راه های برون شهری استان انجام شده است.

آذربایجان شرقی دارای ۲۳۵ کیلومتر آزاد راه، ۴۵۳ کیلومتر بزرگراه، ۹۲۲ کیلومتر راه اصلی، ۲ هزار و ۷۵ کیلومتر راه فرعی و ۱۰ هزار و ۴۴۱ کیلومتر راه روستایی است.

آب و هوای خنک آذربایجان شرقی در تابستان، این استان را به مقصد گردشگران و مسافران پرتعدادی از مناطق کشورمان می کند به گونه ای که بر اساس آمار منتشر شده همه ساله در فصل گرم افزون بر چهار میلیون نفر به این استان سفر می کنند.

در استان ۳.۹ میلیون نفری آذربایجان شرقی همچنین ۱۲ هزار و ۴۸۴ دستگاه خودرو بارگیر ثابت مانند کامیون و ۱۱ هزار و ۵۷۸ خودرو بارگیر غیرثابت مانند تریلی وجود دارد.