تبریزبیدار
دوشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۸ ۱۸:۵۰:۱۸ شناسه خبر : ۱۰۷۵۲۷۸

باز شدن پای نماینده مردم میانه در مجلس و آقازاده اش به گاندو

کارگردان سریال گاندو می گوید: همان قسمت اول یک شخصیت برجسته دولتی به‌نام دکتر فرمند می‌بینیم که آقازاده‌ای هم دارد. من یک دفعه متوجه شدم که جناب فرمند نماینده مردم میانه استان آذربایجان شرقی است و یک شخصیت بسیار محترم، معتقد و مؤمن.

به گزارش تبریز بیدار ، سریال گاندو به کارگردانی جواد افشار، اخیرا از شبکه سه سیما پخش شد که بازتاب های گسترده ای داشت. داستان این سریال درباره عملیات جاسوسی سرویس‌های خارجی در ایران بود که اشارات و طعنه‌های سیاسی آن خبرساز شد.

کارگردان این سریال در همین باره می گوید: «من به‌عنوان یک سازنده هرگز حاضر نبوده و نیستم که مقام‌های ارشد کشور یا دیگر مسئولان را در هر رتبه و جایگاهی که در حال خدمت هستند تخطئه کنم یا بیهوده به آن‌ها اتهام‌هایی بی‌پایه و اساس بزنم. ما مگر می‌توانیم جلوتر از نهاد‌هایی مثل قوه قضائیه و مجریه حرکت کنیم. طبیعتاً ممکن است پیکان و جهت دیالوگ‌ها، خلق موقعیت‌ها یا شخصیت‌پردازی‌ها به سمتی برود که فراتر از حد انتظار برخی مخاطبان است. پس این چالش‌ها و حاشیه‌ها پیرامون سریال طبیعی است.»

وی در خصوص شخصیت‌های پرداخته شده در سریال و تشابه اسمی آنها با برخی مسئولین نیز می گوید: «خب برخی از این اسامی ممکن است تشابهی با کسی دیگر داشته باشد. مثال می‌زنم: همان قسمت اول یک شخصیت برجسته دولتی به‌نام دکتر فرمند می‌بینیم که آقازاده‌ای هم دارد. من یک دفعه متوجه شدم که جناب فرمند نماینده مردم میانه استان آذربایجان شرقی است و یک شخصیت بسیار محترم، معتقد و مؤمن که جایگاه سیاسی اجتماعی برجسته‌ای هم دارد و اتفاقاً آقازاده‌ای هم دارد بسیار محترم.»

به هر حال «گاندو» به  پایان راه رسید و به این شکل پرونده یکی دیگر از سریال های پرحاشیه «جواد افشار» نیز بسته شد.