تبریزبیدار
یکشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۸ ۰۹:۴۲:۲۴ شناسه خبر : ۱۰۷۵۲۸۰

کارنامه دو ساله رئیس شورای شهر تبریز زیر ذره بین اعضا / 3

اندیش: بعضا مدیریت جلسه براساس آیین کار نبوده / اکبرنژاد متعهد و پاکدست است

نایب رییس شورای اسلامی کلانشهر تبریز در خصوص عملکرد دو ساله شکور اکبرنژاد گفت: مدیریت جلسه براساس آیین کار نبوده و تذکر دادم که طبق آیین کار مدیریت شود.

سونیا اندیش نایب رییس شورای اسلامی کلانشهر تبریز در گفتگو با تبریزبیدار در خصوص عملکرد دو ساله شکور اکبرنژاد بعنوان رییس شورای پنجم شهر تبریز گفت: هرکس در هر حوزه مدیریتی یک سری ضعف ها و نقاط قوتی دارد. وضعیت و مدیریت شورای شهر نیز جدای از این موضوع نیست و می تواند نقاط قوت و نقاط ضعفی داشته باشد.

طبیعی است که نتوان نظر همه 13 نفر را جلب کرد 

وی ادامه داد: آقای اکبرنژاد نقاط قوت خوبی دارد و پاکدستی ، صداقت در کار، دلسوزی، تعهد و... از نقاط قوت ایشان است. طبیعی است که در شورا با 13 نفر افراد با افکار و سلایق مختلف، ممکن است نتوان نظرات همه افراد را جلب کرد.

بعضا مدیریت جلسه براساس آیین کار نبوده

نایب رییس شورای شهر تبریز در رابطه با علت اعتراض وی در بعضی از جلسات به نحوه مدیریت شورا توسط اکبرنژاد، یاد آور شد: برای مدیریت جلسات شورا آیین کار وجود دارد و مرجع رجوع ما آیین کاری است که مصوب شده است و طبیعتا هرکس بر طبق آیین کار پیش رود، احتمال کاهش اشکالاتش وجود دارد و اعتراض من به این خاطر بود که مدیریت جلسه براساس آیین کار نبوده و تذکر دادم که طبق آیین کار مدیریت شود.

در سال دوم موضوع اقلیت و اکثریت وجود نداشت

وی در پاسخ به سوالی مبنی برنحوه تعامل رییس شورا با طیف های موجود در شورا گفت: تعامل ایشان خوب است البته من برای سال دوم به بعد در شورا موضوع اقلیت و اکثریت را قبول ندارم و بالاخره اعضای شورا با ذهینت خود و براساس شعارهایی که به مردم داده اند، آمده اند تا به مردم خدمت کنند و ممکن است روش ها و سلیقه ها متفاوت باشد و فکر نمی کنم طیف بندی وجود داشته باشد چون که هر نوع طیف بندی موجب اختلاف نظر خواهد شد و اختلاف نظر نیز موجب زمین ماندن کارهای مردم خواهد شد.

فعلا تصمیمی برای نامزدی هیات رئیسه در سال سوم نگرفته ام

این عضو اصلاح طلب شورای شهر  اضافه کرد: طیف بندی وجود دارد اما خیلی کم شده است و به سمت هماهنگی پیش می رود و تعامل بین دوستان بیشتر شده است.

اندیش در پایان در خصوص نقاط ضعف شورا که در سال سوم باید رفع شود، اظهار داشت: باید بحث نظارت را قوی تر کنیم چون که در این بخش علاوه بر ضعف ساختاری در قوانین نیز ضعف داریم و باید کمی این قسمت را پررنگ تر کنیم که وظیفه اصلی شورا بحث نظارت است.

نائب رئیس شورای شهر تبریز در پاسخ به این سوال که در سال سوم شورا ه نامزد عضویت در هیات رئیسه می شود یا نه، گفت: فعلا در این مورد تصمیم نگرفته ام.


بیشتر بخوانید:

بهشتی: انتقادات را بعد از انتخابات می گویم

بابایی اقدم: اصل بی طرفی فدای سوءگیری ها می شد