تبریزبیدار
یکشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۸ ۱۰:۵۷:۵۸ شناسه خبر : ۱۰۷۵۲۸۸

نماینده مردم شبستر در مجلس:

قانون بازار آب در هیات وزیران به صورت جدی پیگیری شود

نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی خواستار پیگیری جدی ماده 27 و 28 قانون بازار آب توسط معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس جمهوری در هیات وزیران شد.

به گزارش تبریز بیدار معصومه آقاپور روز شنبه در جلسه مشترک کارگروه تخصصی امور اقتصادی و کارگروه توسعه روستایی و عشایری آذربایجان شرقی که با حضور معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس جمهوری در تبریز برگزار شد، ابراز کرد: این قانون موجب شده شهرستان‌هایی که در محدوده دریاچه ارومیه قرار دارند در مصرف آب جزو خط قرمزها باشند و برای توسعه شهرک‌های صنعتی و بخش روستایی این مناطق با محدودیت آب مواجه هستیم.

وی ادامه داد: برخی واحدهای تولیدی به خاطر مشکلات آب در حال تعطیلی هستند، ضروری است این قانون اصلاح شود و قانون توزیع آب تهاتر چاه‌های کشاورزی که استفاده نمی‌شود و یا کم استفاده می‌شود، درصدی به این واحدهای صنعتی اختصاص پیدا کند.

وی اظهار داشت: در جنگ اقتصادی باید شنونده خوب واحدهای تولیدی باشیم و ضروری است محدودیت‌ها برای واحدهای تولیدی را کمرنگ کنیم.

آقاپور همچنین از معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس جمهوری درخواست کرد موضوع مهر ورود و خروج فعالان اقتصادی را در هیأت وزیران مطرح کند، زیرا به شدت از طرف بانک‌های خارجی کنترل می‌شوند و برای ایجاد امنیت شغلی این امر ضروری است تا بتوانند تحریم‌ها را دور بزنند.

نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی همچنین در خصوص اشتغال زنان تحصیل کرده افزود: نرخ بیکاری زنان تحصیل کرده آذربایجان شرقی از متوسط کشوری بالاتر و نیازمند توجه خاص به این موضوع است.

وی تصریح کرد: تعداد زنان تحصیل کرده در روستاها به خصوص روستاهای پرجمعیت نیز در حال افزایش است، اما اشتغال با توجه به تخصص آنها وجود ندارد و باید فکر اساسی در کل کشور به این قضیه شود تا از سرخوردگی زنان جلوگیری شود.

وی همچنین در مورد صنایع خرد و متوسط نیز اذعان داشت: خوشبختانه صنایع کوچک مورد توجه قرار گرفته اند، ولی باید به صنایع متوسط نیز توجه کرد، زیرا این صنایع خود را ثابت کرده‌اند و می‌توانند اشتغال زایی خیلی سریع‌تری برای ما داشته باشند.