تبریزبیدار
دوشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۸ ۱۱:۳۲:۰۲ شناسه خبر : ۱۰۷۵۳۰۵

فرماندار خداآفرین عنوان کرد:

اعتبارات خداآفرین در سالجاری ۱۸ میلیارد تومان است

فرماندار خداآفرین گفت: مجموع اعتبارات سال ۹۸ شهرستان از محل تملک دارایی‌های سرمایه‌ای و توازن منطقه‌ای، ۱۸ میلیارد تومان است.

به گزارش تبریز بیدار علی امیری‌راد فرماندار خداآفرین روز دوشنبه در جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان افزود: با وجود تنگناهای اقتصادی کشور که در نتیجه اعمال تحریم‌های ناجوانمردانه ایجاد شده در بودجه پیش بینی شده برای شهرستان نه تنها کاهشی رخ نداده بلکه در مقایسه با سایر شهرستان‌ها و بودجه سال گذشته، بیشتر شده است.

وی اضافه کرد: اعتبارات خداآفرین از محل تملک دارایی‌های سرمایه‌ای ۶ میلیارد تومان و اعتبارات توازن منطقه‌ای ۱۲ میلیارد تومان است.

وی با بیان اینکه اعتبارات تملک دارایی امسال در مقایسه با سال گذشته ۳۱.۷ درصد و توازن منطقه‌ای ۲درصد رشد داشته گفت: توزیع اعتبارات امسال بر اساس اولویت‌ها و با در نظر گرفتن مزیت‌های نسبی شهرستان در حوزه‌های مختلف گردشگری، کشاورزی، منابع طبیعی، زیرساخت، راه، آب، فرهنگی، آموزش و پرورش، بهداشت و درمان، مسکن و شهرسازی، شهرداری خمارلو، ورزش و جوانان و نیز اجرای پروژه های جدید ورتکمیل پروژه های نیمه تمام انجام شده است.

فرماندار خداآفرین همچنین خواستار اهتمام ویژه مدیران جهت پیگیری و تلاش برای تخصیص و جذب به موقع این اعتبارات شد.

علی فرجی رییس گروه اجتماعی وعمومی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان نیز در این جلسه با اعلام اینکه امسال در آذربایجان‌شرقی در اعتبارات توازن منطقه‌ای هم در سطح ملی و هم استانی ۸.۱۲ درصد و در تملک دارایی‌های سرمایه‌ای ۱۰.۷ درصد رشد وجوددارد خاطرنشان کرد: امسال نزدیک به ۲۲۰ میلیارد تومان اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای استان و ۳۷۲ میلیارد تومان از قانون توازن منطقه‌ای و ۹۴ میلیارد تومان سهم نفت و گاز و حدود ۵۲ میلیارد تومان سهم اداره کل ورزش وجوانان به استان ابلاغ شده است.

وی با اشاره به میزان رشد اعتبارات امسال استان در مقایسه با سطح کشور اذعان کرد: مطابق قانون ۸ درصداعتبارات در اختیار بنیاد مسکن، ۱۰ درصد در اختیار آب و فاضلاب روستایی به منظور آبرسانی روستایی، یک درصد بسیج سازندگی جهت احداث و تعمیر پایگاه های مقاومت و ۵ درصد اعتبارات نیز برای اولین بار مطابق مصوبه کمیته برنامه‌ریزی شهرستان‌ها به احداث و تکمیل پاسگاه‌ها و کلانتری‌هاپیش بینی شده است که در همین راستا ۵ میلیارد تومان درسطح استان تخصیص می یابد.