تبریزبیدار
سه شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۸ ۱۲:۲۳:۰۷ شناسه خبر : ۱۰۷۵۳۲۸

آموزش 700 نونهال در نمایندگی تراکتور در مراغه

مسئول نمایندگی باشگاه تراکتور تبریز در مراغه گفت: ۷۰۰ نونهال، نوجوان و جوان زیر نظر مربیان فوتبال در این نمایندگی آموزش می بییند.

به گزارش تبریز بیدار غلامرضا عبدی مسئول نمایندگی باشگاه تراکتور تبریز  افزود: این نمایندگی به عنوان بزرگترین نمایندگی باشگاه تراکتورسازی در جنوب آذربایجان‌شرقی، آموزش‌های پایه و اصولی فوتبال را به نسل آینده این رشته ورزشی آموزش می‌دهد.

وی ادامه داد: در این نمایندگی علاوه بر آموزش رشته فوتبال برای سنین پایه، استعدادیابی نیز از بین شرکت کنندگان صورت می‌گیرد.

عبدی گفت: علاقه‌مندان به فوتبال از ۵ سال تا رده جوانان در زمین چمن ورزشگاه پنج هزار نفری، تختی و مجموعه ورزشی حجاب مراغه به صورت مستمر دوره آموزش فوتبال را طی می‌کنند.

وی با اشاره به پیشینیه فعالیت این نمایندگی فوتبالبیان کرد: از سه سال پیش به صورت مدون و حرفه‌ای کار خود را با شناسایی استعدادها و پرورش آنان در این رشته پرطرفدار آغاز کرده است.

وی اذعان کرد: با شناسایی استعدادهای برتر فوتبال در رده سنی نوجوانان و جوانان، تیم‌هایی از این نمایندگی امسال در مسابقات استانی شرکت خواهند کرد.

عبدی اشاره کرد: برگزاری آزمون‌های آمادگی جسمانی و استعدادیابی بر اساس استانداردهای فیفا و فدراسیون فوتبال با هماهنگی باشگاه تراکتور در این نمایندگیانجام می‌شود.

وی تصریح کرد: این نمایندگی این توانایی را دارد تا با شناسایی و ایجاد زمینه لازم برای آموزش فوتبال در رده‌های سنی پایه، زمینه مساعدی برای حضور نوجوانان و جوانان در تیم‌های مطرح باشگاهی را در سطح کشور فراهم سازد.

حدود هفت هزار و ۸۰۰ ورزشکار سازمان یافته در قالب ۸۸ هیأت ورزشی در شهرستان مراغه فعالیت می‌کنند.

شهرستان مراغه با حدود ۲۶۸ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز مرکز آذربایجان شرقی قرار دارد.