تبریزبیدار
چهارشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۸ ۰۹:۳۴:۳۷ شناسه خبر : ۱۰۷۵۳۳۶

کارنامه دو ساله رئیس شورای شهر تبریز زیر ذره بین اعضا / 4

آجودان زاده: اکبرنژاد انسانی اخلاق مدار اما فاقد قدرت مدیریت است

آجودان زاده در خصوص عملکرد دو ساله رئیس شورای شهر تبریز گفت: اکبرنژاد انسانی اخلاق مدار اما فاقد قدرت مدیریت است.

علی آجودان زاده رئیس کمیسیون نظارت، تحقیق و ارزیابی شورای اسلامی کلانشهر تبریز در گفتگو با تبریزبیدار در خصوص عملکرد دو ساله شکور اکبرنژاد بعنوان رئیس شورای پنجم شهر تبریز گفت: دکتر اکبرنژاد انصافا فردی اخلاق مدار و انسانی متین است و فرصت برابر برای همه اعضای شورا جهت ایراد نظرات و صحبت در مورد مسائل مختلف را ایجاد کرده است. اما امر ریاست، قاطعیت مخصوص به خود را نیاز دارد و باید در مقابل بعضی افراد که خارج از آیین نامه و قوانین رفتار می کنند، ایستادگی کرد و علی رغم اینکه فردی بسیار متشخص هستند اما  قدرت لازم برای اداره جلسات را نداشتند.

برابر زیاده خواهی همکاران ایستادگی نمی کند

وی با تاکید بر  اینکه برای مدیریت جلسات اقتدار نیز لازم است، اضافه کرد: درستی، صداقت، پاکدستی، مردمداری، پاسخگویی به مردم و... همگی از خصوصیات بارز آقای اکبرنژاد است اما اگر در کنار این خصوصیات اگر قدرت مدیریتی نیز داشت، بسیار بهتر بود.

رئیس کمیسیون نظارت، تحقیق و ارزیابی شورای شهر تبریز اظهار داشت: ایستادگی و میدان ندادن به افراد زیاده خواه و کسانی که خارج از قوانین صحبت می کنند، یکی از اصل های مهم مدیریتی است که این اصل در آقای اکبرنژاد وجود نداشت و هرکس هرموقع و در هر موضوعی که دوست داشت، صحبت می کرد.

فرصت برابر برای بیان دیدگاه اعضا ایجاد می شود / جناح بندی ها در سال دوم کمتر بود

وی در رابطه با نحوه برقراری تعامل بین اکثریت و اقلیت شورا توسط رییس شورا نیز گفت: آقای اکبرنژاد فرصت های لازم را بالسویه برای تمام اعضا ایجاد کرده بود تا نظرات خود را ایراد کنند و شاید سال اول دیدگاه جناحی وجود داشت اما سال دوم دیدگاه جناحی کمتری داشت.

وی ادامه داد: اکبرنژاد علی رغم اینکه سال اول رای یکدستی برای ریاست داشت اما سال دوم با وجود اینکه از طرف ما به وی رایی داده نشد، اما با دید جناحی وارد نشد و همه افراد را در نظر می گرفت.

برخی دستور جلسات گزینشی به صحن می آمد

آجودان زاده در خصوص عملکرد هیات رئیسه شورا در سال دوم نیز خاطر نشان کرد: در سال اول اعضایی که عضو هیات رئیسه نبودند، از طرف هیات رئیسه دعوت می شدند و بر نحوه ترتیب و اولویت بندی بر دستور جلسات نظارت می کردند و گاها نظرات مفید و سازنده ای نیز ارائه می شد و در بعضی موارد در موضوعی که در ظاهر کم اهمیت بود، پیشنهاد هایی داده می شد که مفید بود و موضوع وارد دستور جلسه می شد.

وی با انتقاد از عملکرد اعضای هیات رئیسه در سال دوم گفت: در سال دوم این کار انجام نشد و اعضای شورا بعنوان عضو ناظر و یا مطرح کننده نظرات به جلسات هیات رئیسه دعوت نشدند و متاسفانه برخی از دستورجلسات به صورت گزینشی به صحن می آمد و بعضی موضوعات که واقعا می توانست برای شهر و مردم مفید فایده باشد، چند ماه مانده بود اما همچنان کسی اهمیت نمی داد.

وی افزود: حتی وقتی در این خصوص با اعضای هیات رئیسه بحث می شد، می گفتند که این موضوع تشخیص ما است که باید به صحن بیاید(!) درواقع نظرات سایر اعضا صفر و بی اهمیت بود.

اعضای هیات رئیسه علی رغم یکدست بودن، همسو نبودند

رئیس کمیسیون نظارت، تحقیق و ارزیابی شورای شهر تبریز با اشاره به وجود اختلافات در هیات رئیسه شورا خاطر نشان کرد: اعضای هیات رئیسه علی رغم یک دست بودن، توافق نظر لازم را نداشتند و در اواخر اختلافاتی نیز به وجود آمد و منجر به استعفای یکی از آنان شد، لذا علی رغم یکدست بودن، همسو نبودند و اختلاف نظر داشتند.

وی در خصوص فرد استعفا دهنده نیز گفت: چون فرد مورد نظر سمت داشت و ما بعضی مسایل را پیگیر بودیم، به ما گفت که استعفا داده است اما چون خود این فرد رسانه ای نکرد، ما نیز این کار را نکردیم.

هیات رئیسه ترکیبی، نظارت را بیشتر می کند

آجودان زاده در خصوص ترکیب احتمالی هیات رئیسه در سال سوم شورا نیز تاکید کرد: ما نمی خواهیم هیات رئیسه یکدست باشد و باید از هر دو طیف در ترکیب  باشد. اگر هیات رئیسه از یکدست بودن خارج شود، نظارت هر دو گروه بر عملکرد آن وجود خواهد داشت و نظارت از طرف اکثریت و اقلیت باعث خواهد شد که دستور جلسات نیز از هر دو طرف مطرح شود و مسایل عام المنفعه وارد دستور جلسات شود.

برای کاندیداتوری ریاست شورا بی میل نیستم

وی در خصوص احتمال کاندیداتوری خود در انتخابات هیات رئیسه سال سوم گفت: تاکنون تصمیم قطعی نگرفته ام اما چون دوستان پیشنهاد داده اند، خودم هم برای کاندیدا شدن برای ریاست شورا بی میل نیستم. چون هر 13 عضو شورا با رای مردم به شورا راه یافته اند و ظرفیت لازم برای ریاست شورا را دارند و می توانند بعنوان نماینده مردم، عضو شورا و یا رییس شورا باشند.

آجودان زاده در پایان ابراز نمود: برخی دوستان ضمن ارائه پیشنهاد به من جهت کاندیداتوری ریاست شورا گفته اند «اگر به خودت هم رای ندهی، چون می خواهم تو رییس شوی، من به تو رای می دهم».


در همین باره بخوانید:

بهشتی: انتقادات را بعد از انتخابات می گویم

بابایی اقدم: اصل بی طرفی فدای سوءگیری ها می شد

اندیش: بعضا مدیریت جلسه براساس آیین کار نبوده