تبریزبیدار
چهارشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۸ ۱۱:۴۳:۵۶ شناسه خبر : ۱۰۷۵۳۴۴

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خبر داد:

آغاز طرح تابستانه کتاب در کتابفروشی‌های آذربایجان‌شرقی

یازدهمین دوره طرح «توزیع یارانه کتاب از طریق کتابفروشی‌ها» با عنوان (تابستانه کتاب ٩٨) با شعار «کتاب، همنشین دلنشین» از امروز سه‌شنبه در کتاب فروشی های آذربایجان‌شرقی آغاز شد.

به گزارش تبریز بیدار محمد محمدپور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه ٢٦ کتابفروشی عضو این طرح در استان هستند، گفت: این طرح از ۲۵ تیر تا سوم مرداد اجرا می شود.

وی با بیان اینکه سقف مجاز خرید برای هر خریدار ١٢٠ هزار تومان است، افزود: در این طرح کتاب‌های تألیفی با کمک هزینه (تخفیف) ٢٥ درصد و کتاب های ترجمه با کمک هزینه ١٥ در صد عرضه می شود.

وی با اشاره به اینکه تخفیف‌های فصلی کتاب از دو سال پیش آغاز شده است، اظهار داشت: در این طرح، کتابفروشان در هر فصل با دریافت کد ملی به خریداران خود تخفیف می‌دهند و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مبلغ مابه التفاوت را می‌پردازد.

طرح‌های عیدانه، تابستانه، پاییزه و زمستانه کتاب در راستا ترویج فرهنگ گکتاب و کتابخوانی اجرا می‌شود.

در آذربایجان شرقی کتابفروشی‌های آفتاب، اختر، ارک، اوستا، شایسته، فروزش، بانک کتاب، تحریر و کتاب زعفرانیه، حامد، خانه کتاب، دهخدا، ریرا، سایه، شعاع شمس، شهر کتاب تبریز، طنین دانش، علامه، نشر گنجینه‌دانش، هاشمی سودمند، والفجر، کتاب شهر مراغه، کتاب فیروزه، کتاب شهر، کتابخانه تخصصی آئین، کتابسرای دریا و کتابسرای مولا عضو طرح تابستانه کتاب هستند.