تبریزبیدار
چهارشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۸ ۱۱:۴۸:۴۸ شناسه خبر : ۱۰۷۵۳۴۵

مدیرکل آموزش و پرورش استان اعلام کرد:

رتبه‌بندی معلمان مهرماه انجام می‌گیرد / خروج 3400 نفر از سیستم آموزش و پرورش آذربایجان‌شرقی

پاشایی گفت: امسال سه هزار و 400 نفر از سیستم آموزش و پرورش استان خارج می‎شود با این حال برنامه‌ریزی منسجمی تدوین شده و برای شروع سال تحصیلی از بابت نیروی انسانی مشکلی نخواهیم داشت.

به گزارش تبریز بیدار جعفر پاشایی مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان‌شرقی  اظهار کرد: تابستان فصلی پرکار در حوزه تعلیم و تربیت بویژه در استان ما محسوب می‎شود و اقداماتی در قالب پروژه مهر برای آمادگی بازگشایی مدارس در سراسر کشور برنامه‎ریزی و هدفگذاری می‌شود.

وی افزود: در آذربایجان‎شرقی نیز بلافاصله بعد از خرداد 98 و به محض تحویل کارنامه ستاد حرکت به سوی پروژه‎های مهر  آغاز به کار کرده و در روزهای اخیر هدایت تحصیلی 9 هزار دانش آموز پابه نهم انجام گرفته و آماده برای ثبت نام در پایه دهم هستند.

وی ابراز داشت: طرح سنجش سلامت نوآموزان ورود به پایه اول روزهای سه شنبه و پنج شنبه در همه حوزه های مربوطه انجام می‌شود و به مدیران مدارس تاکید شده از مشروط کردن ثبت نام به حضور والدین دانش آموزان خودداری کنندو روند ثبت نام دانش‌آموزان در مقایسه با سال قبل روان و سهل‎تر انجام می‎گیرد.

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان‌شرقی گفت: شدیدا کمبود نیروی انسانی را به دلیل بازنشستگی و خروج همکاران احساس می‌شود؛ به طوری که امسال 3400 نفر از سیستم آموزش و پرورش استان خارج می‎شود و ماکزیمم ورودی ما 1200 نفر است؛ با این حال برنامه‌ریزی منسجمی تدوین شده و برای شروع سال تحصیلی از بابت نیروی انسانی مشکلی نخواهیم داشت.

وی با اشاره به فعالیت پایگاه‌های اوقات فراغت دانش آموزی و اسکان تابستانی فرهنگیان در استان، اعلام کرد: امسال 177 هزار نفر در استان برای اوقات فراغت ثبت نام کرده‎اند؛ همچنین میزبان 25 هزار نفر فرهنگی از سایر استان‎ها هستیم؛ خانه‌های معلم و فرهنگسراها را مجهز کردیم که میزبان شایسته‎ای برای این عزیزان باشیم.

وی  خاطرنشان کرد: روند اتمام و آماده‎سازی پروژه های آماده بهره‎برداری و تامین و تجهیز آنها در حال انجام است.

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان‌شرقی اذعان داشت: نتایج آزمون استعدادهای درخشان در پایه هفتم و دهم مردادماه اعلام می‎شود.

پاشایی  تصریح کرد: وزیر آموزش و پرورش رتبه‎بندی معلم‎ها را در دستور کار قرار داده‎اند و مهر ماه این رتبه‎بندی انجام می‌گیرد.