تبریزبیدار
چهارشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۸ ۱۴:۲۹:۴۳ شناسه خبر : ۱۰۷۵۳۵۳

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه سهند تبریز در جمع خبرنگاران:

با تمام پیگیری ها برای مشکلات خصوصی سازی ها، هنوز احقاق حقی انجام نشده

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه سهند تبریز گفت: با تمام پیگیری ها برای مشکلات خصوصی سازی ها، هنوز احقاق حقی انجام نشده است.

به گزارش تبریز بیدار ، نشست «جنبش دانشجویی و پیگیری رود خصوصی سازی» با حضور مسئولان بسیج دانشجویی تعدادی از دانشگاه‌های کشور و نماینده مجمع دانشجویان عدالتخواه دانشگاه تهران  در سازمان بسیج دانشجویی کشور برگزار شد.

امیر حسین فیضی مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه سهند تبریز در ابتدای این نشست با اشاره به ورود بسیج دانشجویی دانشگاه‌های رازی کرمانشاه و سهند تبریز و جنبش عدالتخواه دانشجویی به مسئله خصوصی‌سازی گفت: ما پیگری روند خصوصی سازی و حل مشکلات کارگران را دغدغه و آرمان خود می‌دانیم.

ایراد در نحوه واگذاری‌ ماشین سازی از سوی سازمان خصوصی سازی بود

وی در ادامه با اشاره به مشکلات ایجاد شده برای ماشین سازی تبری، پتروشیمی کرمانشاه، هفت تپه خوزستان، هپکو اراک و ... گفت: بعد از پیگیری مشکلات ما در نهایت متوجه شدیم ایراد از نحوه واگذاری‌ها از سوی سازمان خصوصی سازی است.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه سهند تبریز تاکید کرد: با تمام پیگیری ها و تلاشی که از سمت جنبش دانشجویی صورت می گیرد هنوز احقاق حقی که باید صورت بگیرد انجام نشده است. چرا نهادهای مربوطه نمی‌توانند پاسخگو باشند.

نمایندگان مجلس فقط بیان مساله کرده اند  نه ورود به موضوع / چرا سازمان خصوصی  به هئیت واگذاری اختیار تام داده 

این فعال دانشجویی گفت: متاسفانه نمایندگان مجلس به مسائل خصوصی‌سازی ورود پیدا نکردند و ورود آنها صرفا به بیان کردن مسئله در بین مردم بوده است.

وی افزود: در سازمان خصوصی اختیار تام  به هئیت واگذاری داده شده که این جای سوال دارد. چرا مسئولین هنوز به این مسائل ورود پیدا نکردند و هیچ برخورد صورت نمی گیرد.

فیضی اظهار داشت: قوه قضاییه به عنوان مدعی العموم و مجمع تشخیص مصلحت نظام به عنوان نهاد نظارتی باید بر روی روند خصوصی سازی ورود کنند.