تبریزبیدار
چهارشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۸ ۱۴:۳۵:۱۵ شناسه خبر : ۱۰۷۵۳۵۴

رییس بسیج جامعه زنان کشور در تبریز:

نگاه جنسیتی در استخدام ها، تحقیر زنان است

رییس بسیج جامعه زنان کشور در خصوص بحث استخدام و به کارگیری زنان در ادارات و سازمان ها ابراز نمود: در این بحث نباید نگاه جنسیتی داشت چون که نگاه جنسیتی تحقیر زنان است.

به گزارش تبریز بیدار ، مینو اصلانی رییس سازمان بسیج جامعه زنان کشور ظهر امروز در جمع خبرنگاران در تبریز گفت: در حال حاضر بسیج جامعه زنان در کشور بیش از ۹ میلیون عضو، بیست هزار پایگاه، هزار گروه جهادی و سه هزار مهد قرآن در مساجد دارد که جهت تربیت نسل صالح برای آینده انقلاب فعالیت می کنند.

وی ادامه داد: در حوزه تببین شاخص های خانواده تراز انقلابی نیز در حال انجام فعالیت های پژوهشی هستیم.

وی با اشاره به اینکه بانک اطلاعاتی سه هزار بانوی کارآفرین در اختیار این سازمان قرار دارد، افزود: 216 گردان کوثر تشکیل داده ایم که بانوان و دختران در قالب گروه های امداد و نجات جهت انجام کارهای امدادی مخصوصا در زمان بحران و حوادث فعالیت می کنند که در حادثه سیل اخیر نیز همین گروه ها به کارهای امدادی می پرداختند.

رییس بسیج جامعه زنان کشور با اشاره به شروع گفتمان الگوی « زن نه شرقی و نه غربی» از سال 96، بیان نمود: در حال حاضر مشاهده می کنیم که زن در غرب بعنوان جنس بی هویت مطرح و شناخته می شود و ما برای اینکه هویت واقعی زن شناسانده شود، این گفتمان را ایجاد کردیم.

وی در خصوص سبک زندگی اسلامی نیز عنوان داشت: خانواده در کشور ما جایگاه ویژه ای دارد و این جایگاه باید حفظ شود و کاهش تعداد جمعیت موضوع خطرناکی است که باید با این موضوع مقابله کرد.

وی اضافه کرد: در پایگاه های مقاومت نیز با شعار «هر پایگاه مقاومت یک مشاور خانواده» دوره های آموزش و تربیت مشاور خانواده را برگزار کرده ایم.

اصلانی با بیان اینکه تشکیلات بسیج جامعه زنان در جهت تقویت بنیان خانواده و بحث الگوسازی از زنان شهید و تقویت هویت دینی و ملی جوانان است، افزود: در بحث اقتصاد مقاومتی نقش زنان در استفاده از کالای ایرانی و استفاده بهینه ازآنچه که وجود دارد و برنامه ریزی برای تربیت مشاورین اقتصادی در مهدها و آموزش عدم اسراف برای کودکان را انجام می دهیم.

وی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در خصوص اینکه آیا 9 میلون نفر عضو برای این مجموعه در سطح کشور کافی است، گفت: باید در برنامه ششم توسعه، ۹ میلیون عضو را به مرز ۱۴ میلیون برسانیم

وی در خصوص تهدیدات و فضای مجازی برای خانواده ها اظهار داشت: در کشورهای غربی به دنبال اینترنت پاک هستند تا نوجوانان و جوانان از آن استفاده کنند اما درکشور ما فضای مجازی رها است. دانش رسانه ای موضوع خیلی مهمی است و باید خانواده ها و بسیجیان ما بتوانند دروغ پردازی های فضای مجازی را تشخیص دهند.این کار یک عزم جدی می طلبد که خانواده ها هم گلایه دارند که فضای مجازی باید مدیریت شود.

رییس بسیج جامعه زنان کشور در خصوص مشکلات مربوط به ازدواج جوانان خاطر نشان کرد: وزارت ورزش و جوانان باید در مسئله ازدواج، از جوانان حمایت کند و این مطالبه از دولت وجود دارد. در حال حاضر 35 درصد مردم آمریکا و ۶۰ درصد مردم انگلستان، افراد نامشروع به دنیا می آیند اما الان جنبش خویشتن داری تشکیل داده اند و به طور رسمی و در کلیسا ها ازدواج می کنند. لذا نگاه ما به ازدواج باید پیامد محور باشد.

 ممنوعیت بستنی خوردن  زنان در ملا عام از دروغ های فضای مجازی است

وی در پاسخ به سوال یکی دیگر از خبرنگاران در خصوص خبر مربوط به ممنوعیت بستنی خوردن زنان در ملا عام، گفت: همان موضوع دانش رسانه ای که مطرح شد، در این موضوع نیز حائز اهمیت است و هرموضوعی که با عقل سلیم مغایر باشد، دروغ بودنش معلوم است. کسانی که فضای مجازی را آنقدر باز گذاشتند، باید پیگیر این موضوع باشند که باعث گفتن این اخبار دروغ می شوند.

اصلانی در پاسخ به سوالی در خصوص تشکیل گروه هایی از زنان که جلیقه پوش بوده و نهضت تذکر به زنان بی حجاب را تشکیل داده اند، عنوان داشت: از تشکیل این گروه ها اطلاعی ندارم اما بحث امر به معروف و نهی از منکر موضوع بسیار مهمی است. حتی ویل دورانت در کتابش نوشته که جوامع غربی برای رشد و پیشرفت ، باید قانونی مانند امر به معروف اسلام ایجاد کنند. امر به معروف موضوع انکار ناپذیر دین ما است.

وی در خصوص بحث استخدام و به کارگیری زنان در ادارات و سازمان ها نیز ابراز نمود: در این بحث نباید نگاه جنسیتی داشت چون که نگاه جنسیتی تحقیر زنان است و باید زنان را براساس ظرفیت و تخصصشان به کار گرفت و تعیین تعداد کارکنان زن در برخی ادارات نشان از حمایت نیست بلکه تحقیر است. سهمیه بندی زنان افتخار نیست بلکه افتخارآفرینی بانوان افتخار ما است.

رییس جامعه زنان کشور در پاسخ سوال یکی از خبرنگاران در خصوص کم کاری در بحث حجاب و پدیدآمدن افرادی چون « مسیح علینژاد» گفت: با همه هجمه های فرهنگی، دیدیم که میلیون ها نفر برای دفاع از حجاب در تجمع عفاف و حجاب شرکت کردند. البته فالورهای مسیح علینژاد واقعی نیستند و ما با وجود مردان با غیرت و زنان با عفاف، مشکلی در حجاب نداریم اما مشکل اصلی بخاطر کم کاری ۲۶ دستگاهی است که قرار بود از سال ۸۴ در زمینه حجاب کارکنند اما تاکنون هیچ کدام از این ۲۶ دستگاه گزارشی نداده اند.

تجمع عفاف و حجاب به منزله تقابل با بی حجاب ها نبود

وی در واکنش به صحبت های یکی از خبرنگاران که برگزاری تجمع عفاف و حجاب در خیابان ولیعصر(عج) تبریز نوعی ایجاد تقابل ما بین افراد با حجاب و بی حجاب می دانست و معتقد بر واقعی بودن فالورهای مسیح علینژاد بود، گفت: اصلا بحث تقابل را قبول ندارم و بسیاری از افراد حاضر در تجمع با میل خودشان به تجمع امده بودند و هیچ گونه تقابلی وجود نداشت. اکنون فضای مجازی تبدیل به قتلگاه جوانان شده است. چرا شما خبرنگاران تاکنون مطالبه نکرده اید که اینترنت ملی داشته باشیم؟ چرا از آن 26 دستگاه پیگیری نکرده اید که به تعهدشان عمل کنند؟

اصلانی در پاسخ به سوال یکی دیگر از خبرنگاران که معتقد بود تجمع عفاف و حجاب در تبریز از طریق نامه نگاری با ادارات و سازمان ها ساماندهی شده بود و تنها ۱۰ درصد مردم عام حضور داشتند و اینکه بسیج جامعه زنان چه کاری برای حجاب انجام داده است، گفت: از دغدغه همه شما خبرنگاران تشکر می کنم که واقعا با یکدیگر هم دغدغه هستیم اما عزیزان من، نباید خودمان را تضعیف کنیم. سال گذشته نزدیک به ۸۰ هزار نفر از جوانان در طرح تبلیغ چهره به چهره چادر را انتخاب کردند و هیچ کدام از این انتخاب ها تقابلی نبوده بلکه اقناعی بود.

وی در پایان گفت: شدت عصبانیت دشمنان از تجمع حجاب و عفاف در ایران به حدی بود که وادار به دروغ پردازی شدند. غربی که تا مرز بی حیایی و عریانی پیش رفته بود، اکنون با پیام یک دختر مسلمان محجبه، متحول شده و از این مسیر برگشته است. بی بند و باری و بد پوششی غرب را به جایی نرسانده، ما را نیز به جایی نمی رساند.