تبریزبیدار
چهارشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۸ ۱۴:۴۹:۲۵ شناسه خبر : ۱۰۷۵۳۵۵

موج دوم تحصن کارگران شبستری در تبریز؛

کارگران: برخلاف میل مدیرعامل، بیکار می شویم / امتناع فرماندار شبستر از پاسخگویی و وعده مدیر کل سیاسی استاندار

صبح امروز موج دوم تحصن کارگران «شرکت گونی بافی آذر فدک شبستر» به جلوی درب استانداری آذربایجان شرقی رسید.

به گزارش تبریز بیدار ،  صبح دوشنبه بود که تحصن کارگران «شرکت  گونی بافی آذر فدک شبستر» در مقابل درب شهرک سرمایه گذاری خارجی صورت گرفت که علت این اعتراض در واکنش به مشکلات تولید و تعدیل ۳۵۰ کارگر بود.

در همین راستا محمدزاده مدیرکل سیاسی استانداری آذربایجان شرقی به تبریزبیدار گفت: در این واحد مسائل فنی در خصوص تامین مواد اولیه وجود دارد و کارگران مشکلی بابت معوقات حقوق ندارند بلکه نگرانی شان بابت تعدیل بخاطر فعالیت واحد است.

وی در این گفتگو ابراز امیدواری کرد  پیگیری ها از وزارت صمت  نتیجه دهد چرا که  وزیر صنعت هم دستور تسهیل در تامین مواد اولیه این واحد را صادر کرده است، مشکلات تامین مواد اولیه این واحد حل شود.

اما این پایان کار نبود و صبح امروز موج دوم این تحصن کارگری به جلوی درب استانداری آذربایجان شرقی رسید.

این کارگران معترض، سیاست تعدیل نیرو را برخلاف میل باطنی مدیرعامل و بدلیل مشکلات موجود عنوان کرده و خواستار رسیدگی مسئولین استانی شدند.

Image titleنماینده کارگران صبح امروز در گفتگو با خبرنگار تبریزبیدار از عزم کارگران برای حضور در استانداری برای صحبت با استاندار خبر داده بود که این امر حوالی ظهر محقق شد.

وی معضل اصلی این شرکت تولیدی را تعدیل نیرو بدلیل عدم تامین کامل سهمیه مواد اولیه و عدم حمایت مسئولین استانی برشمرد.
Image title

بدنبال این تحصن، محمدزاده مدیرکل سیاسی استانداری در جمع کارگران معترض ضمن تاکید بر رسیدگی به مطالبه به حق آنها  از انجام رایزنی های لازم  با مسئولان مربوطه خبر داد.

دومینوی مشکلات صنفی و تناقض با رویکرد رونق تولید! 

بر اساس اعلام نماینده کارگران، فرماندار شبستر نیز قول پیگیری مشکلات این کارگران را داده است. در همین راستا خبرنگار تبریزبیدار بعد از هماهنگی با فرماندار تبریز تماس تلفنی با مستفیذ فرماندار شبستر برقرار کرد که وی از پاسخگویی در این خصوص سرباز کرد.

نماینده دولت در شبستر در واکنش به سوال خبرنگار ما گفت: برای انجام مصاحبه باید قبلا هماهنگ کنید و نمی توانم پاسخ دهم.

این در حالی است که خبرنگار تبریزبیدار در گفتگو با مهدوی فرماندار تبریز در خصوص جزئیات این تجمع در تبریز، با وی صحبت کرده بود و هماهنگی لازم با مهدوی برای برقراری ارتباط با مستفید انجام شده بود.

گفتنی است دومینوی اعتراضی فعالین صنفی تبریز در سال های اخیر از کارگران راه آهن، بلبرینگ سازی، کمباین سازی و معلمین فرهنگسراهای شهرداری تبریز، این بار به شبستر سرایت کرده، حال آنکه کشور در همه این سالها رویکرد کلان کشور  توجه به تولید داخل و رونق تولید بوده است.


در همین باره بخوانید:

نگرانی کارگران شرکت آذر فدک شبستر از تعدیل نیرو