تبریزبیدار
پنج شنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۸ ۰۱:۵۰:۲۴ شناسه خبر : ۱۰۷۵۳۶۲

وعده معاون وزیر صمت در جمع صنعتگران تبریز؛

در تامین مواد اولیه کالاهای داخلی به ثبات خواهیم رسید

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر رونق تولید افزود: اگر در موضوعی تمرکز شود به موفقیت می رسیم و در بازار بورس و تامین مواد اولیه نیز موفقیت های خوبی داشتیم و به زودی ثبات ایجاد خواهیم کرد.

به گزارش تبریز بیدار ،  فرشاد مقیمی شامگاه چهارشنبه در آیین گرامیداشت بیستمین سالگرد تاسیس خانه صنعت و معدن آذربایجان شرقی در تبریز با بیان اینکه تامین مواد اولیه در کنار توجه به کالاهای ساخت داخل از سیاست های اصلی وزارتخانه است، گفت: از هفته اول خرداد امسال تاکنون روند تغییرات قیمت ها کاهشی بوده زیرا تمرکز وزارتخانه در این خصوص بوده است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت  با تاکید بر رونق تولید افزود: اگر در موضوعی تمرکز شود به موفقیت می رسیم و در بازار بورس و تامین مواد اولیه نیز موفقیت های خوبی داشتیم و به زودی ثبات ایجاد خواهیم کرد.

وی همچنین با بیان اینکه تلاش کردیم تحریم های ظالمانه کمترین تاثیر را در صنعت بگذارد، ادامه داد: در حوزه مواد پتروشیمی در سال ۱۳۹۶ حدود ۶.۷ میلیون تن تولید و در سال ۹۷ حدود ۶.۶ میلیون تن تولید داشتیم.

وی خاطرنشان کرد: میزان صادرات مواد پتروشیمی کشور در سال ۱۳۹۶، سه میلیون و ۶۹۸ تن و در سال ۹۷ حدود ۳ میلیون و ۵۴۵ تن بوده است.

مقیمی اضافه کرد: در سال ۹۶ میزان تقاضای مواد پتروشیمی ۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تن بود که این رقم در سال ۹۷ به حدود ۲ برابر رسید.

وی همچنین گفت: افزایش زمان بازپرداخت بدهی‎های مالیاتی از ۳۶ ماه به ۶۰ ماه و افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها در سال گذشته تصویب شده است.