تبریزبیدار
پنج شنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۸ ۲۳:۰۹:۰۹ شناسه خبر : ۱۰۷۵۳۷۶

در گفتگو با کلامی مطرح شد؛

کمیته امداد استان آرزوی «دختر شربت فروش» را برآورده می کند

مدیر کل کمیته امداد آذربایجان شرقی در گفتگو با تبریزبیدار بیان داشت: کمیته امداد آمادگی اعزام این دختر خردسال به همراه خانواده به سفر زیارتی مشهد مقدس را دارد.

به گزارش تبریز بیدار  بدنبال انتشار گزارش این سایت خبری در خصوص دختر خردسال تبریزی که همچنان به شربت فروشی ادامه می دهد، مدیر کل کمیته امداد استان در تماس با تحریریه تبریزبیدار اعلام کرد هزینه های اعزام خانواده این کودک به مشهد مقدس توسط کمیته امداد پرداخت می شود.

ماجرا از این قرار بود که «سحر» دخترک معصوم تبریزی که سال گذشته بدلیل شربت فروشی در یکی از پل های عابر پیاده تبریز به سوژه رسانه ها و شبکه های اجتماعی تبدیل شد، این بار برای جمع آوری پول زیارت مشهد به همراه مادر خود شربت فروشی می کند.

Image title

 «سحر» و خانواده اش به مشهد اعزام می شوند

محمد کلامی مدیر کل کمیته امداد آذربایجان شرقی در گفتگو با تبریزبیدار بیان داشت:  کمیته امداد آمادگی اعزام این دختر خردسال به همراه خانواده به سفر زیارتی مشهد مقدس را دارد و از این جهت مشکلی وجود ندارد.

وی افزود: اردوهای زیارتی مشهد مقدس و عتبات عالیات از جمله برنامه های فرهنگی کمیته امداد برای مددجویان و اقشار محروم بوده و از این طریق به نیازهای معنوی طبقه محروم نیز در کنار نیازهای مادی آنان توجه می شود.

کلامی در خصوص امکان تحت پوشش قرار گرفتن خانواده «سحر» نیز گفت: برای تحت پوشش قرار گرفتن باید شرایط خانوادگی آنها با قوانین سازگار باشد و نیاز به بررسی است.

گفتنی است علاوه بر کلامی، تعداد قابل توجهی از شهروندان و  مخاطبان تبریزبیدار نیز با ارسال پیام های متعددی به تحریریه این سایت، خواستار کمک به این کودک تبریزی شده بودند.


جزئیات خبر مربوط به شربت فروشی سحر را اینجا بخوانید