تبریزبیدار
جمعه ۲۸ تیر ۱۳۹۸ ۱۴:۳۹:۵۹ شناسه خبر : ۱۰۷۵۳۷۹

امام جمعه موقت تبریز عنوان کرد؛

جلسه صنعتگران استان تنها به خوردن کیک چند طبقه خلاصه نشود

حجت الاسلام مطهری به مراسم جشن تولد خانه صنعت و معدن استان اشاره داشته و گفت: امیدوارم ثمرات جلسه صنعتگران فقط کیک خوردن نباشد و با توجه به ظرفیت داخل، مشکلات حل شود.

به گزارش تبریز بیدار حجت الاسلام و المسلمین احمد مطهری امام جمعه موقت تبریز در خطبه های نماز جمعه این شهر در مصلی اعظم امام(ره) گفت: گناهان نسبت به یکدیگر کبیره و صغیره خوانده می شوند وگرنه هر گناهی برابر خداوند باید بزرگ شمرده شود.

وی با تاکید بر اهمیت توبه در قرآن و روایات گفت: اگر کسی توبه واقعی کند، خداوند سیئات او را به حسنه تبدیل می کند.

خطیب موقت جمعه تبریز به آغاز ثبت نام حوزه های علمیه  خواهران اشاره کرده و افزود: در استان بیش از ۲۰۰۰ خواهر طلبه مشغول تحصیل علوم دینی هستند و در محافل دینی مثمرثمر هستند.

وی به مراسم جشن تولد خانه صنعت و معدن استان و وجود کیک چند طبقه در این مراسم اشاره داشته و گفت: امیدوارم ثمرات جلسه صنعتگران فقط کیک خوردن نباشد و با توجه به ظرفیت داخل، مشکلات حل شود.

امام جمعه موقت تبریز افزود: نیروی مسلح قوی کشور را عزتمند می کند اما بدون مالیات و اقتصاد، نیروهای مسلح هم نمی توانند کاری کنند. اگر قضات و نیروی کار متعهد نباشند، مالیات ها در جای خود هزینه نمی شود و برای هزینه درست مالیات ها باید تجار و صنعتگران را حمایت کرد.

وی خاطر نشان کرد: دولتمردان هم وقتی دیدند با برجام به جایی نمی رسند، به صنعتگران توجه کرده اند.

حجت الاسلام مطهری به دیدار اخیر با ائمه جمعه پرداخت و گفت: ایشان فرمودند جهت گیری ائمه جمعه باید بسمت انقلابی ها باشد.

وی افزود: از اول انقلاب تاکنون هر موقع امورات دست انقلابیون بوده، پیروز بودیم و هر موقع مسئولیت ها دست کسانی افتاده که چشم به بیرون دوختند، ضرر کردیم.

خطیب موقت جمعه تبریز بیان داشت: کار دیپلماسی ایرادی ندارد اما دولتمردان بدانند راه پیشرفت کشور تنها تکیه بر جوانان انقلابی و متعهد داخلی است.

وی با اشاره به مسایل بین الملل گفت: آل سعود با تحریک آمریکا علیه ایران، قبر خود را می کَنَد. ایران با همسایگان خود روابط دوستانه دارد عربستان هم بهتر است دست از دشمنی با ایران بردارد.

وی با محکومیت اقدام دزدی نفتکش ایرانی اذعان داشت: انگلیس وقتی دید کمی از صحنه بین الملل فاصله گرفته، به خیال خود با دزدی نفتکش ایرانی، خودنمایی کرد و به تعبیر رهبر انقلاب جوانان مومن جواب آن را خواهند داد.