تبریزبیدار
یکشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۸ ۱۳:۱۵:۳۸ شناسه خبر : ۱۰۷۵۴۱۸

کارنامه دو ساله رئیس شورای شهر تبریز زیر ذره بین اعضا / 5

نیکوخصلت: اکبرنژاد فضای احترام و اطمینان در شورا ایجاد کرد / هبه ها مدیریت شد

نیکوخصلت در خصوص عملکرد دو ساله شکور اکبرنژاد بعنوان رییس شورای پنجم شهر تبریز گفت: اکبرنژاد فضای احترام و اطمینان در شورا ایجاد کرد.

سعید دباغ نیکوخصلت عضو شورای اسلامی کلانشهر تبریز در گفتگو باتبریز بیدار  در خصوص عملکرد دو ساله شکور اکبرنژاد بعنوان رییس شورای پنجم شهر تبریز گفت: یکی از اقدامات شورای پنجم پیگیری موضوع ترک تشریفات بود که البته شهرداری نیز از این موضوع استقبال کرده است.

هبه ها  مدیریت شد

وی ادامه داد: در این دوره از ورود نیرو به شهرداری نسبت به دوره قبل جلوگیری شده است و اکثر کارشناسان نیز معتقد هستند که این موضوع به طور کاملا مشهودی کاهش یافته است.

وی مدیریت هبه ها را یکی دیگر از اقدامات مهم شورای پنجم برشمرد و اضافه کرد: هبه ها به صورت کاملا انبوهی مدیریت شده و کاهش یافته است که این کاهش هم در تعداد و هم در مبلغ هبه ها است.

اکبرنژاد فضای احترام و اطمینان در شورا ایجاد کرد / پیگیر پروژه های زیست محیطی بود

این عضو شورای شهر تبریز با بیان اینکه آرامش خاصی از طرف اکبرنژاد احساس می شد، یاد آور شد: ایحاد فضای احترام و اطمینان در شورا از ویژگی های دکتر اکبرنژاد بود و تا جایی که می توانستند احترام و اعتماد را ایجاد می کردند.

وی افزود: دکتر اکبرنژاد به فعالیت های فناوری، جوانان  و محیط زیستی نیز خیلی بها دادند و حرکت های قابل توجهی با نظر مثبت وی اتفاق افتاد و هیچ پروژه ای در موضوع فناوری و محیط زیست نبود که پیگیر نباشند. اینکه پروژه ها چقدر موفق بودند به کنار، اما آقای اکبرنژاد کاملا پیگیر موضوعات بودند.

عضو کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی کلانشهر تبریز نبود رفتار های پوپولیستی و نمایشی در صحبت ها و عملکرد اکبرنژاد را از دیگر ویژگی اکبرنژاد عنوان کرده و افزود: بعنوان یک مسئول شاهد صحبت ها و وعده های غیرواقعی از طرف آقای اکبرنژاد نبودیم.

وی اضافه کرد: آقای اکبرنژاد از صبح تا شب پیگیر کارها  و موضوعات بودند و در تمام بازدید ها و جلسات حضور داشتند و هیچوقت «نه» نمی گفتند و اینکه در بحران کنونی مدیریت برعهده ایشان قرار گرفت نیز موضوعی قابل توجه است.

در شورای پنجم شاید یکپارچگی نباشد اما گسستگیِ آسیب زا هم نداشتیم

این عضو شورای شهر  در خصوص وجود طیف بندی ها و اکثریت و اقلیت در شورا و نحوه تعامل اکبرنژاد با اعضای شورا نیز گفت: تا حدی جلوی تنش ها گرفته شد و تنش های سنگینی ایجاد نشد و جلسات شورا با احترام پیش رفت.

وی خاطر نشان کرد: البته شاید یکپارچگی وجود نداشت اما گسستگی که موجب آسیب شود نیز کمتر اتفاق افتاد و رفتار های ضد ارزشی دیده نشد.مشکل اصلی، کار تیمی، وفاق و همدلی و برنامه ریزی اولویت دار گروهی است که درکل کشور اپیدمی است.

این عضو شورای شهر تبریز در خصوص انتظارت وی از سال سوم شورای پنجم گفت: هر13 عضو شورای شهر باید اولویت های  یک، دو و سه را برای شورا مشخص کنند و بر این اولویت ها وفاق داشته باشند.

نیکوخصلت در پایان بیان نمود: یکی از اولویت های شورا از نظر من زیست پذیر نمودن شهر است که موجب رونق کسب و کار و افزایش گردشگری می شود که یک فرآیند کلی است و از لحاظ فضای سبز، معماری، گردشگری و فرهنگی شهر بید محلی باری زندگی باشد و تواند خلاقیت نواروی و توریستی را گسترش دهد.


در همین باره بخوانید:

بهشتی: انتقادات را بعد از انتخابات می گویم

بابایی اقدم: اصل بی طرفی فدای سوءگیری ها می شد

اندیش: بعضا مدیریت جلسه براساس آیین کار نبوده

آجودان زاده: اکبرنژاد انسانی اخلاق مدار اما فاقد قدرت مدیریت است