تبریزبیدار
دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸ ۱۲:۵۵:۴۶ شناسه خبر : ۱۰۷۵۴۳۶

مدیرکل پزشکی قانونی استان اعلام کرد:

جان باختن 15 نفر در استان در اثر حوادث کار

مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان‌شرقی از کشته شدن ۱۵ نفر بر اثر حوادث ناشی از کار در استان خبر داد.

به گزارش تبریز بیدار آرتین کمالی مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان‌شرقی اظهار داشت: 15 نفر طی سه ماهه اول امسال بر اثر حوادث ناشی از کار در استان آذربایجان‌شرقی جان خود را از دست دادند که همگی آنها مرد بودند و این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته هفت نفر کاهش داشته است.

وی افزود: در این مدت تعداد 314 نفر نیز بر اثر مصدومیت ناشی از حوادث کار به ادارات پزشکی قانونی استان مراجعه کردند که از این تعداد 6 نفر زن و بقیه مرد بودند.

وی اظهار داشت: در خرداد امسال پنج نفر به علت حادثه کاری فوت کرده که این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 9 نفر کاهش یافته است همچنین 103 نفر نیز به علت مصدومیت حوادث کاری در خرداد ماه سال‌جاری به ادارات پزشکی قانونی استان مراجعه کردند که این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش 19 نفری را نشان می‌‌دهد.

مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان‌شرقی خاطرنشان کرد: تعداد کل فوت شدگان حوادث کاری در سال 97 برابر با 73 نفر بود که یک نفر از آنان زن و بقیه مرد بودند و نیز تعداد کل مصدومین حوادث کار مراجعه‌ کننده در سال 97 برابر با یک هزار و 306 نفر بود که از این تعداد 40 نفر زن و یک‌هزار و 266 نفر مرد بودند.