تبریزبیدار
دوشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۸ ۱۴:۴۶:۳۵ شناسه خبر : ۱۰۷۵۶۵۹

رئیس سازمان جهاد دانشگاهی استان مطرح کرد:

خدمات مرکز طب پیشگیری جهاد دانشگاهی استان به 40 هزار نفر

رییس سازمان جهاد دانشگاهی استان با اشاره به فعالیت کلینیک طب پیشگیری و ارتقای سلامت این نهاد در تبریز گفت: سالانه ۴۰ هزار نفر در استان از خدمات این مرکز بهره‌مند می‌شوند.

به گزارش تبریز بیدار ، جعفر محسنی رئیس سازمان جهاد دانشگاهی آذربایجان‌شرقی در این خصوص گفت: مرکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی استان قوی ترین در حوزه تشخیص و از نظر امکانات و تیم تخصصی در شمالغرب کشور است.

وی با بیان اینکه مرکز درمان ناباروری جهاددانشگاهی استان همپای مراکز سطح یک فعالیت می کند، افزود: زوج های نابارور از سایر استان‌ها و کشورهای همجوار نیز به مرکز درمان ناباروری جهاددانشگاهی استان مراجعه می‌کنند.

رئیس سازمان جهاد دانشگاهی استان ادامه داد: هزینه درمان در این مرکز بسیار پایین‌تر از بخش خصوصی است و تا جایی که امکان دارد، هزینه‌ها را افزایش نمی‌دهیم تا مردم بتوانند از خدمات آن بطور مستمر بهره‌مند شوند. 

وی اظهار داشت: بخشی از این مراجعه کنندگان از کارخانجات و سازمان‌ها جهت پایش سلامت مراجعه کرده و بخش دیگر نیز از خدمات آزمایشگاهی آن استفاده می‌کنند، چراکه آزمایشگاه مستقر در این مرکز بسیار تخصصی بوده و مراجعانی ازسایر استان‌ها و کشورهای همجوار با قیمت مناسب خدمات آزمایشگاهی خود را انجام می‌دهند. 

محسنی در پایان افزود: در کنار مباحث درمان ناباروری، به حوزه پیشگیری از بیماری‌ها نیز ورود کرده‌ایم که پیشگیری از سرطان سینه از جمله آنهاست، زیرا که سن بروز این بیماری در ایران پایین بوده و در زمانی است که مادر تاثیر بسیاری در خانواده دارد.