تبریزبیدار
سه شنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۸ ۰۹:۱۱:۰۶ شناسه خبر : ۱۰۷۵۶۶۴

گزارش ویژه از ردپای شیعیان لندنی در تبریز / بخش دوم

پاتوقی برای کیته توزی علیه عرفای نامی شیعه / حلقه هیاتی های تبریز با «مرسدس بنز»

تبریزبیدار در دومین گزارش خود از سلسله گزارش های ردپای جریان خطرناک تشیع لندنی در تبریز، سعی در تبیین و آگاه سازی و هشدارهای لازم برای به تور نیفتادن هیات های حسینی دارد.

به گزارش تبریز بیدار ، چندی پیش بود که این سایت خبری با انتشار گزارشی به افشاگری رد پای شیعیان لندنی در تبریز پرداخت که گویا به مذاق عده ای خوش نیامد.

بعد از انتشار فعالیت هایی افرادی چون حجت الاسلام خوش فهم(روحانی تبریزی و سخنران بیت شیرازی)، محمدرضا جبارزاده(جوان تبریزی و مجری شبکه انحرافی الزاهرا) و یک روحانی تبریزی دیگر، موجی از واکنش ها در جامعه هیات های حسینی تبریز به پا خاست تا جایی که حجت الاسلام خوش فهم طی تماس تلفنی با تبریزبیدار، ضمن تایید ارتباط خود با دفتر سیدصادق شیرازی، بصورت لفظی و ضمنی از قطع ارتباط خود با این جریان سخن به میان آورد.

جزئیات را اینجا بخوانید:

برائت ضمنی روحانی تبریزی از جریان شیعه لندنی 

گزارش ویژه از ردپای شیعیان لندنی در تبریز / بخش اول


آشفتگی حامیان مرجع قلابی و توسل به تهدید و هوچیگری / شایعه معنی دار سفر مجری الزهرا  به تبریز

اما موضوع به همین جا ختم نشد و برخی وابستگان تبریزی این جریان که منافع خود را در خطر می دیدند، طی تماس های تلفنی با برخی علمای تبریزی، آنان را عامل رسانه ای کردن فعالیت های پشت پرده خود می دانستند و از سوی دیگر برخی افراد دیگر نیز پیام های تهدیدآمیزی را به تحریریه تبریزبیدار ارسال کردند که همگی نشان از آشفتگی این جریان وابسته به لندن است.

برخی دوستان قدیمی محمدرضا جبارزاده(مجری جوان شبکه الزهرا که اینک ساکن کربلا است) از طریق واسطه ها پیامی به مدیر مسئول تبریزبیدار ارسال کردند که مدعی بودند «ما جرات مقابله با این جریان را نداریم و این سلسله گزارش های افشاگرانه ابتر خواهد ماند!»

برخی منابع غیررسمی نیز مدعی شدند جبارزاده در هفته های اخیر سفری به تبریز داشته و با دوستان هم هیاتی تبریزی خود در مورد افشای فعالیت های این جریان در تبریز گفتگو کرده است  و بررسی های تبریزبیدار در خصوص این ادعا ادامه دارد. البته این امکان نیز وجود دارد که این موضوع شایعه سازی بیش نباشد تا بازخوردهای گزارش قبلی را بگیرند.

Image title

بعد از این افشاگری بود که جبارزاده این جوان تبریزی مقیم کربلا، صفحه اینستاگرامی خود را فعال تر از قبل کرده و تصاویر جدیدی از دیدارهای اخیر خود در کربلا با یاران تبریزی خود منتشر کرد که گویا حاوی پیام است.

بی شک اهمیت تبریز و آذربایجان برای جریان انحرافی شیعه لندنی از آن رو است که تبریز را شهر هیئات حسینی می دانند. سید صادق شیرازی مرجع تقلید مورد ادعای این جریان دقیقا این نکته را مد نظر خود قرار دارد و نمی خواهد به راحتی سنگر آذربایجان را از دست دهد و این را می توان از دیدارهای متعدد خود با برخی هیاتی های فریب خورده تبریزی یافت که تصاویر آن در رسانه های این جریان به وفور منتشر شده و تبریزبیدار به مرور به روشنگری در مورد آنها خواهد پرداخت.

توجیه کوچه بازاری برای دم خوری با شیرازی ها

همانطور که گفته شد، گزارش قبلی این سایت خبری واکنش های متعددی به همواره داشت اما یک واکنش در بین آنها جالب تر بود. یکی از هیاتی های تبریز که دم خوری زیادی با مادحین اهل بیت(ع) دارد، همنشینی خود با مداحان منتسب یا مشکوک به ارتباط با جریان شیرازی را چنین توجیه کرد: «قبل از روشنگری مقام معظم رهبری در مورد این جریان، کسی پشت پرده آنها را نمی دانست و بعد از روشنگری ایشان همه برائت کردند!»

این توجیه در حالی تامل برانگیز است که پیش از بیانات رهبر معظم انقلاب در مورد جریان تشیع لندنی در سال 92، فعالیت های شبکه های ماهواره ای پرشمار منتسب به این ها، همگی بطور شفاف  علیه مواضع شیعه و در جهت تفرقه حرکت می کرد و حتی در یکی از این شبکه های ماهواره برخی علمای شیعه از جمله مرحوم آیت الله بهجت تکفیر شده بود و جدا از آن، سیدصادق شیرازی بارها در مواضع و سخنرانی های خود، به جمهوری اسلامی تهمت های ناورایی زده بود که نقطه اوج آن در مراسم تشییع برادرزاده خود در بحبوحه انتخابات سال 88 بود.

در تداوم افشاگری های تبریزبیدار در خصوص ردپای شیعه لندنی، به روحانی تبریزی اشاره خواهد شد که زمانی پای ثابت یکی از برنامه های تلویزیونی بعنوان کارشناس مذهبی بود که بعدها راه وی به بیت شیرازی کج شد.

Image title

حجت الاسلام مهدی پور(نفر اول از سمت چپ)  فردی است که گویا سکونت در قم را برای خود برگزیده اما در مناسبت های مختلف از جمله دهه آخر ماه صفر در یکی از هیات های تبریز منبر می رود.

سال ها قبل بود که سخنرانی شاذ مهدی پور با موضوع اظهارات دانشمند آلمانی به نام «مرسدس بنز» در مورد امام صادق(ع) تمسخر کاربران فضای مجازی را به همراه داشت. وی مدت ها است سلسله جلساتی با محوریت «عرفا و فلاسفه چه می گویند؟» به راه انداخته و در تبریز نیز از طریق شاگردان منتسب به خود فعالیت دارد.

وی که به بیت شیرازی ها در قم رفت و آمد دارد، در جلسات دهه آخر صفر در یکی از هیات های پر سر و صدای تبریز با سخنان توهین آمیزی، علامه حسن زاده آملی را مورد هتک حرمت قرار داده بود که فایل صوتی آن نیز موجود است.

جلسات خصوصی که با هوشیاری امنای مسجد برچیده شد

به گزارش یک منبع آگاه وی حتی در مشهد مقدس نیز سلسله جلساتی با همین عنوان برای تبریزی ها دایر کرده و علاوه بر آن، هر سال در ماه مبارک رمضان جلسات خصوصی در تبریز برپا می کند که پیش از آن در یکی از مساجد مرکزی تبریز این جلسات برگزار می شد که با هوشیاری امنای مسجد،  ممانعت شد.

ناگفته نماند که بررسی نظریات فلسفی امام خمینی(ره) و تمسخر و اهانت به آن نظریات در برخی محافل این چنینی گزارش شده است که همگی ریشه در کینه ارباب های انگلیسی این جریان با خمینی کبیر دارد.

 فعالیت های این جریان در تبریز از زمان خنثی شدن شیطنت آنها در مراسم تشییع پیکر مداح اهل بیت(ره) حاج اسماعیل وثاقی در سال 93 از حالت علنی به پنهان و نیمه پنهان تبدیل شده است. آنجا که معمم منصوب به سید صادق شیرازی حین تشییع پیکر، میکروفون را برداشته و در صدد خواندن پیام این مرجع قلابی برآمد که این امر با هوشیاری یکی از مداحان تبریزی عملی نشد.

لازم به ذکر است برخی مداحان جوان تبریز نیز در سفرهای زیارتی خود به قم یا عتبات عالیات، به حضور سید صادق شیرازی یا عوامل دفتر وی  رسیده اند که اغلب از روی ناآگاهی بوده که تبریزبیدار پشت پرده این موضوع را در گزارش های بعدی مورد بررسی قرار خواهد داد.

نظرات

سيد على
IR

خدا حفظشون كند خدا شما رو هم هدايت كند

محمد
DE

چیزی غیر از تهمت نفهمیدم . میشه کمی مستند و خدایی بنویسید؟

مرتضی
IR

تبریز خواب الوده بیشتر بهتون میاد

تهمت راه كار انگليس براى انتقام از خاندان شيرازى

محمد
IR

با اهدای سلام از روشنگری های شما بسیار سپاسگزاریم. خداوند متعال هیأت ها و مجامع مذهبی و جوانان مؤمن ما را از شر این جریان متکی بر هواهای نفسانی حفظ فرماید.

مهدی
IR

«آیت‌الله بنز» لقبی است که کارشناسان وهابی برای شخصی برگزیده‌اند که موی دماغ آن‌ها شده، تاجایی که برای سر او جایزه تعیین می‌کنند و در سطح بین المللی تبلیغ می‌کنند که اگر به عربستان سفر کند او را خواهند کشت!!!! وقتی شبکه‌ی وهابی «کلمه» سخنرانی یکی را تقطیع می کند و در ماهواره پخش می‌کند، هر کسی می‌فهمد از کجا می‌سوزند، اما وقتی روزنامه‌ی شیعی با یدک کشیدن عنوان «بیدار»ی همان را بازنشر می‌دهد باید شاخک‌های مخاطبان تیز شود.

سیدهادی
SE

من که چیزی نفهمیدم از این گزارش😕 فقط این رو میدونم که تو مجلس اقای وثاقی، اقای مهدی پور شرکت نکرده بودن وقتی دروغ می‌بندین یکمی فکر کنین حداقل

مهدی
IR

در مورد گفتارهای پروفسور بنز این لینک را ببینید http://mahdipur.blog.ir/1395/01/17/%D8%AC%D9%88%D8%A7%D8%A8%DB%8C%D9%87-%D8%A8%D9%87-%D8%AC%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D9%86%D8%B2-%D8%AE%D9%84%D8%A7%D8%B5%D9%87

IQ

متاسفم

IQ

کی میخواهید از ای اکاذب دست بردارین