تبریزبیدار
پنج شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۱۹:۰۸ شناسه خبر : ۱۰۷۵۶۸۹

گفتگوی تبریزبیدار با خانمی که لوح تقدیر او خبرساز شد؛

همسر شهید نعمتی: معذرت خواهی ناباورانه حاج آقا آل هاشم، شرمنده ام کرد

خانمی که در عکس خبرساز این روزها حضور دارد همسر جهادگر شهید فرهاد نعمتی از پاسداران لشکر عملیاتی عاشورای آذربایجان شرقی است.

به گزارش تبریز بیدار ، عکس خبرساز خم شدن حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم نماینده ولی فقیه در استان برای برداشتن لوح تقدیر یک خانم در همایش افتتاح پروژه های محرومیت زدایی، به تیتر اول رسانه ها و پربازدیدهای شبکه های اجتماعی تبدیل شد.

خانمی که در این عکس حضور دارد همسر جهادگر شهید فرهاد نعمتی از پاسداران لشکر عملیاتی عاشورای آذربایجان شرقی است.

شهید نعمتی سال گذشته در جریان ماموریت جهادی خود در مناطق محروم استان، در حین انجام وظیفه به فیض شهادت رسید. خودداری بنیاد شهید و امور ایثارگران از درج نام این جهادگر در بین شهدا باعث شد تا این رزمنده عاشورایی به جای تدفین در گلزار شهدا، در قطعه صدیقین وادی رحمت و دور از یاران شهید خود آرام گیرد.

حمامی همسر این شهید جهادگر در گفتگو با خبرنگار تبریزبیدار شهید جهادگر نعمتی را چنین توصیف می کند: فرهاد در ماموریت های جهادی زیادی حضور داشت, از ماموریتهای کاری داخل شهری چند ساعته گرفته تا ماموریت های خارج شهری چند روزه. از جمله این اقدامات جهادی می توان به بازسازی منطقه سیل زده سیسان, برف روبی مسیرهای بسته شده, فضاسازی پارک شمیم پایداری برای هفته دفاع مقدس و... اشاره کرد.

وی در مورد  آخرین ماموریت همسر خود را که منجر به شهادتش شد، می گوید: شهید در منطقه ورزقان بود که برای راهگشایی وجاده کشی به یکی از روستاهای محروم توابع ورزقان رفته بودند. جاده ای که به نظرمن می توان اسم آن را جاده بهشت گذاشت، جاده ای که  فرهاد را آسمانی کرد و به بهشت رساند.

Image title

وی ادامه می دهد:کار فرهاد تمام شده بود و قرار بود صبح روز بعد به تبریز برگرددولی بنا به گفته های اهالی می خواستند انتهای جاده را پهن تر کنند تا ماشین ها بتوانند راحت تر دور بزنند که متاسفانه بولدوز به دره واژگون شد و فرهاد هم مظلومانه در شرایط سخت وسرمای طاقت فرسای بالای و تنها  شهید شد و مظلوم وگمنام هم ماند.

حمامی در مورد مظلومیت این شهید می گوید: او دور از دوستان شهیدش در قطعه ناشناخته صدیقین وادی رحمت دفن شد. 

همسر جهادگر شهید در مورد عکس خبرساز این روزهای فضای مجازی می گوید: من واقعا شرمنده این کار حاج آقا آل هاشم شدم.وقتی لوح تقدیر از روی هدیه سر خورد افتاد زمین من شوکه شدم.گفتم خدایا بین این همه جمعیت و مقامات و مسئولین من چطوری خم شوم تا لوح تقدیر را بردارم.واقعا در شرایطی بدی قرار داشتم ولی حاج آقا زود خم شدند و لوح را برداشتند و در کمال ناباوری از من معذرت خواهی هم کردند.من واقعا از رفتار حاج آقا شرمنده شدم، بزرگی و لطف ایشان تا عمردارم در ذهنم ماندگار است.

Image title

حمامی در مورد اقدام عکاس این صحنه(فرید فرح پور) نیز می گوید: وقتی این اتفاق بین آن همه عکاس و خبرنگار افتاد خیلی خجالت زده شدم و روی سن استرس گرفتم و با خود می گفتم کاش تصویری از آن لحظه ثبت نشود اما گویا زمین افتادن لوح و ثبت عکس توسط عکاس محترم کار خدا بود که دوباره یاد فرهاد در خاطره ها زنده شود.

وی می افزاید: شاید اگر تصویر این همه بازخورد مثبت نداشت واقعا از کار عکاس شاکی می شدم ولی خدا را شاکرم که همیشه هوایم را داشت و از عکاس بزرگوار بابت ثبت این عکس ممنونم.

نظرات

عباس
IR

احسن به اینعمل حاج آقا آال هاشم.نشانگر خاکی بودن بامردم بودن خداوند بطول عمرش بیفزاید.افتخار اذربایجان.