تبریزبیدار
جمعه ۱۸ مرداد ۱۳۹۸ ۱۶:۲۶:۰۷ شناسه خبر : ۱۰۷۵۶۹۴

در گفتگو با رابط سازمان هنری رسانه ای اوج در استان مطرح شد؛

برگزاری «طرح بشری» برای ارتقای هویت اجتماعی در محلات حاشیه‌نشین

رابط سازمان هنری رسانه ای اوج در استان از برگزاری طرح بشری جهت ارتقای سطح امیدآفرینی در محله‌های حاشیه شهر تبریز و چهار شهرستان استان خبر داد.

به گزارش تبریز بیدار ، مناطق شهر تبریز و چهار شهر سهند، عجبشیر و کلیبر و مرند در حال آماده شدن برای استقبال از جشن‌هایی هستند که در تبلیغات این طرح از آن با نام «بشری» یاد شده است و متولی این طرح مردمی نیز سازمان هنری رسانه ای اوج است.

رابط سازمان هنری رسانه ای اوج در استان در گفتگو با خبرنگار تبریزبیدار با اشاره به هدف از اجرای این طرح اظهار کرد: جشن شادی در مناطق شهر با نگاه اجرای برنامه‌های نشاط‌ آور و ارتقای سطح امیدآفرینی در محله‌های حاشیه شهر تبریز و چهار شهرستان استان طراحی و اجرای آن از شب عید قربان آغاز خواهد شد.

Image title


رضا نورزاد  با برشمردن تعدادی از اهداف این طرح گفت: افزایش روحیه اعتمادبه‌نفس در مردم، افزایش روحیه خودباروی و تلاش جمعی در مردم، توجه به ارتقای هویت اجتماعی در اهالی محله‌های حاشیه‌نشین، ارتقای نشاط اجتماعی و ایجاد امید و شادابی، شناسایی و معرفی ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های مختلف در محلات، تلاش برای دسترسی و مشارکت بیشتر مردم به برنامه‌های فرهنگی هنری و کمک به تحقق عدالت فرهنگی و اجتماعی در محله‌های حاشیه‌نشین و کم برخوردار، استفاده و بهره‌برداری از زبان هنر برای انتقال مفاهیم مختلف اجتماعی و اعتقادی، برپایی جشن‌هایی به‌عنوان نمونه فعالیت‌های نشاط‌آور با محتوایی متناسب با الگوی ایرانی اسلامی برای سایر علاقه‌مندان  به فعالیت‌های نشاط‌آور ازجمله اهداف مدنظر این برنامه‌ها است.

رابط سازمان هنری رسانه ای  اوج که از جمله متولیان برگزاری این جشن‌های مردمی است، افزود: این مراسم‌ها با اجرای گروه فرهنگی جواد الائمه و با همکاری بنیاد خاتم الاوصیا (عج)وسازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز و سازمان تبلیغات استان و حضور چهره‌هایی شاخص از اهالی فرهنگ و هنر استان برای مردم و در مناطق مختلف شهر تدارک دیده‌شده که نخستین اجرای آن همزمان با شب عید قربان در پارک مقابل شهرداری مرکز تبریز برگزار خواهد شد.

نورزاد در ادامه به نحوه و چگونگی اجرای این جشن‌ها نیز پرداخت و گفت: در این برنامه تریلی سفیر آفتاب که با تغییر کاربری به یک آمفی‌تئاتر سیار تبدیل‌شده است، هر شب برای حداقل سه هزار نفر اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی و هنری با رویکردی نشاط‌آور و امیدبخش خواهد داشت که اغلب محتوای برنامه از ظرفیت‌های موجود در استان تأمین خواهد شد.

Image title

وی ادامه داد: سفیر آفتاب صرفاً در حاشیه‌ها و مناطق کم برخوردار حضور پیدا می‌کند و یک برنامه مردم پایه به‌حساب می‌آید و قرار است علاوه بر اجرای برنامه‌های شاد و متنوع،  قهرمانان و افتخارآفرین محله نیز معرفی و تجلیل شود.

نورزاد تاکید کرد: سفیر آفتاب فقط اجرای یک برنامه هنری نیست بلکه بهانه و فرصتی است تا صفای محلات بیشتر احساس شود و این تیم وظیفه دارد همه شرایط ایجاد این همدلی را مهیا کند که از ازدواج ساده، معرفی خیرین، کارآفرین‌ها تا حافظان و قاریان، خانواده معزز شهدا و جانبازان را در محلاتی که متأسفانه به نام حاشیه و کم برخوردار از آنان یاد می‌شود را معرفی کند و در همین محلات شاهد سرمایه‌های اصلی انقلاب اسلامی باشیم.

وی در انتها با دعوت از تمامی شهروندان برای حضور در این جشن‌ها گفت: مراسم سفیر آفتاب از ۲۰ الی ۳۰ مردادماه در محله‌های مشخص‌شده از ساعت ۲۰ هر شب برگزار می‌شود.

نظرات

عدل علی (ع)
IR

طرح بشری اینست که فاصله طبقاتی کم شود ودرآمد خانوار در حد یک زندگی آبرومندانه باشد طرح شما تحمیق این بندگان خداست