تبریزبیدار
جمعه ۱۸ مرداد ۱۳۹۸ ۱۶:۵۲:۳۷ شناسه خبر : ۱۰۷۵۶۹۵

گفتگوی تبریزبیدار با شکار کننده عکس پر سر و صدای فضای مجازی:

روایت فرج پور از صحنه ای که ثبت شد / گلایه از بی اخلاقی های رسانه ای

فرج پور در گفتگو با تبریزبیدار گفت: منظور از گرفتن اين عكس نه آن همسر شهيد بود و نه روايتی ديگر، بلكه به تصویر کشیدن تواضع و فروتنی فردی بود كه غیر از ایشان، كمتر مسئولی حاضر به اين كار است كه مبادا اتوی لباسش به هم بخورد.

فرید فرج پور عکاس تصویر خبرساز این روزهای فضای مجازی در گفتگو با تبریز بیدار در خصوص عکس معروف خم شدن امام جمعه تبریز برای برداشتن لوح تقدیر همسر جهادگکر شهید فرهاد نعمتی گفت: در مراسمی كه به عنوان عكاس و خبرنگار حضور داشتم و حین از خانواده شهدا و عوامل جهادی جای مناسبی پيدا نكردم و جلوی سن  ايستاده و اقدام به عكاسی كردم که در اين ميان موردی توجهم را جلب كردم که همان صحنه ای بود که لوح تقدير و هديه خواهری از دستش سرخورد و به زمين افتاد و كسی جز امام جمعه محبوب شهر كه كارهای بينظيری انجام می دهد،  سراسيمه خم شده و لوح آن بانو را از زمين برداشت و به ايشان تقديم كرد.

وی افزود: منظور از گرفتن اين عكس نه آن همسر شهيد بود و نه روايتی ديگر، بلكه به تصویر کشیدن تواضع و فروتنی فردی بود كه غیر از ایشان، كمتر مسئولی حاضر به اين كار است كه مبادا اتوی لباسش به هم بخورد.

Image title

این عکاس خبری اظهار داشت: غرور هیچ  مسئولی اجازه چنين كار ارزشمندی را برای اقدام اینچنینی نمی دهد.

فرج پور ضمن تاکید بر حفظ هویت تصویر و عکاس بیان داشت: از كسانی كه لوگوی عكس را برداشته و تصویر را به نام خود ثبت کردند گلایه دارم و  اين از نظر اخلاق رسانه ای كار درستی  نيست .

گفتنی است فرید فرج پور از فعالاین عرصه رسانه ای استان و فرزند سردار شهيد سردار علی فرج پور بوده که پیکر مطهر آن شهید سال ها بعنوان شهید گمنام در دانشگاه همدان آرمیده بود که سرانجام از طریق آزمایش DNA شناسایی شد.


در همین باره بخوایند:

عکس کار خدا بود تا مظلومیت فرهاد تداعی شود

نظرات

IR

خود تو هم که لوگو و نام عکاس رو حذف کردی خخخخخخ