تبریزبیدار
شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ ۰۱:۵۶:۱۱ شناسه خبر : ۱۰۷۵۶۹۶

از برائت زبانی تا سفر به تبریز؛

سخنران بیت منتسب به تشیع لندنی برای خواندن دعای عرفه به تبریز می آید!!

حجت الاسلام جلیل خوش فهم، فردا در تبریز دعای عرفه خواهد خواند!

به گزارش تبریزبیدار، هنوز چند روزی از تداوم گزارش های افشاگرانه این سایت خبری در خصوص ردپای شیعیان لندنی در تبریز نگذشته که بنر اطلاع رسانی حضور یکی از سخنرانان بیت سیدصادق شیرازی(رهبر جریان تشیع لندنی) در تبریز جهت خواندن دعای عرفه جلوی یکی از مساجد این شهر نصب شده است.

حجت الاسلام جلیل خوش فهم خطیب تبریزی است که اربعین سال گذشته و فروردین امسال به مناسبت شهادت امام موسی کاظم(ع) در بیت منتسب به جریان شیعه لندنی منبر رفته است، فردا در تبریز دعای عرفه خواهد خواند.

Image title


این اقدام در غفلت مسئولین فرهنگی و نهادهای ذیربط از جمله اداره کل تبلیغات اسلامی و شورای هماهنگی هیئات مذهبی صورت می گیرد.

بررسی های تبریزبیدار و مستندات موجود نشان می دهد این روحانی منتسب به جریان شیرازی سال گذشته نیز در همان مسجد در تبریز به خواندن دعای عرفه مشغول بوده است که تصویر ذیل مربوط به آن است.

Image title


حتی در بنر نصب شده برای مراسم عرفه امسال، چنین به نظر می رسد که همان بنر سال قبلی اصلاح و مجددا نصب شده است که حکایت از حضور چندباره وی در تبریز دارد.

چندی پیش در پی گزارش افشاگرانه تبریزبیدار در خصوص ارتباط خوش فهم با بیت شیرازی، وی در گفتگوی تلفنی با این سایت خبری، ضمن تایید حضور خود در آن بیت مذکور ابراز داشت که من روضه خوان هستم و هر جا دعوت کنند، می روم.

Image title


وی در این گفتگو به انکار ارتباط شیرازی با شبکه های ماهواره ای منتسب به جریان شیرازی شده و افزود:  من دقیق نمی دانم که او(سیدصادق شیرازی) با این شبکه ها ارتباط دارد یا نه اما هر کسی که علیه نظام جمهوری اسلامی باشد را قبول ندارم.

این روحانی تبریزی در پاسخ به این سوال که آیا قبول دارید سیدصادق شیرازی مواضعی علیه جمهوری اسلامی دارد، گفت: او در ظاهر مخالف نظام است اما نمی دانم واقعا چنین است یا نه.

وی بعد از گفتگوی طولانی تلفنی بطور زبانی و ضمنی از این جریان برائت جسته و گفت: از اعمال شیرازی بر علیه نظام برائت می کنم و دیگر در بیت او منبر نخواهم رفت.

اکنون نوک پیکان مطالبه به سمت متولیان مربوطه است که چگونه و بر چه اساسی به برنامه های مذهبی نظارت دارند و اینکه صرف یک برائت زبانی کافی است؟

شاید گفته شود این روحانی برائت جسته در پاسخ باید گفت مگر سال گذشته برائتی در کار بود که این برنامه در تبریز تدارک دیده شده بود؟  آیا نباید نسبت به حضور چنین افرادی که سابقه بدی در انتساب به جریان های مخالف نظام اسلامی و تشیع دارند ، حساسیت نشان داد؟


در همین باره بخوانید:

برائت ضمنی روحانی تبریزی از جریان شیعه لندنی 

گزارش ویژه از ردپای شیعیان لندنی در تبریز / بخش اول

پاتوقی برای کیته توزی علیه عرفای نامی شیعه

نظرات

مهدی
IR

انتشار اعلام برائت این بنده خدا همراه با خبر تخریبی حضور ایشون برای خواندن دعای عرفه!! تناقض نیست. حالتون خوبه شما؟؟ کار قشنگی نیست هااا