تبریزبیدار
شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ ۱۴:۱۲:۳۵ شناسه خبر : ۱۰۷۵۷۰۶

پیشینه طراحی وب سایت

در آغاز دهه نود میلادی اولین وب سایت جهان راه اندازی شد، در آن روز ها گرافیک در دنیای طراحی سایت جای نداشت. اما ده سال بعد دقیقا در سال 2000 مایکروسافت یک جنگ برای رقابت مرورگر ها به راه انداخت و Internet Explorer به نحوی سبب پیدایش و مادر گرافیک در طراحی وب سایت بود.

بهتر است سری به تاریخچه طراحی وب سایت ها بزنیم. در آغاز دهه نود میلادی اولین وب سایت جهان راه اندازی شد، در آن روز ها گرافیک در دنیای طراحی سایت جای نداشت. اما ده سال بعد دقیقا در سال 2000 مایکروسافت یک جنگ برای رقابت مرورگر ها به راه انداخت و Internet Explorer به نحوی سبب پیدایش و مادر گرافیک در طراحی وب سایت بود.

اهمیت طراحی وب سایت

امروزه بر هیچ کسی اهمیت طراحی وب سایت پوشیده نیست. طراحی وب سایت ها شامل طراحی سایت فروشگاهی، طراحی سایت شخصی، طراحی سایت خبری و حتی طراحی سایت شرکتی حاصل نبوغ و تفکر مهندسین کامپیوتر هستند.طراحی وب سایت در طی سه دهه گذشته به تدریج دچار تغییر و تحول شد تا جایی که در عصر حاضر توان مشاهده ی آن را دارید. طراحی وب سایت ها امروزه از جهت ارائه محصولات و اطلاعات حائز اهمیت شده است. در سوق بشر به سوی تکنولوژی طراحی سایت حرف اول در تجارت و سیاست را می زند. طراحی وب سایت ها و تکامل آن ها به مرور باعث راحتی انسان و زندگی بهتر او می شوند. برای مثال دیگر شما برای پرداخت قبوض خود به بانک نمی روید و به راحتی با فشردن چند کلید تمام مراحل انجام می شود. رفاهی که دارید، خرید آزادانه ای که انجام می دهید و حتی اطلاعات رایگانی که در اختیار دارید همگی نشات گرفته از رشد و پیشرفت طراحی وب سایت هستند. امروزه بدون داشتن یک طراحی وب سایت بی نقص موفقیت در تجارت نا ممکن است.

طراحی وب سایت دارای چه مراحلی است؟

اگر از یک فرد معمولی این سوال را بپرسید به آسانی به شما می گویید دانلود یک قالب رایگان و یا عضویت در سایت های که به شما امکان ایجاد وب سایت را می دهند برای مثال بلاگ اسکای.

دیجی ویت اینجاست تا بگویید این پاسخ تا حدودی ناقص می باشد زیرا که طراحی سایت دارای سلسله مراتب بیشتری است که برایتان خواهیم گفت. اگر دوست دارید با خدمات طراحی سایت بیشتر آشنا شوید با ما همراه شوید.

مراحل خدمات طراحی سایت چگونه آغاز می شود؟

در شرکت دیجی ویت خدمات طراحی سایت از اتاق متخصصین Back-end آغاز می شود. در این مرحله است که نحوه ی عملکرد یک سایت برنامه ریزی می شود. سرعت لود شدن صفحات کاملا به این قسمت از طراحی وب سایت مرتبط است. در دیجی ویت متخصصین ما با ابتکار عمل و دقت بالا کدهای Python، ASP و PHPرا درهم می آمیزند و یک سایت بسیار تمیز را می آفرینند. البته بسیاری از افراد این قسمت را شامل طراحی وب سایت نمی دانند و آن را به برنامه نویسی وب سایت تعبیر می کنند، اما دیجی ویت این قسمت را جز اصلی در طراحی وب سایت می داند.

مراحل بعدی در خدمات طراحی سایت چیست؟

در مرحله بعد خدمات طراحی سایت کار تیم Front-end آغاز می شود. متخصصین در این قسمت برای طراحی وب سایت کدهای اولیه HTML، CSS  و جاوا اسکریپت رامورد استفاده قرار داده کد حاصل را در دستور اولیه که توسط تیم  Back-end نوشته شده است قرار می دهند. آن ها با این کار قالب ظاهری سایت را می سازند. این همان مرحله ای است که عموما شما وقتی قالب سایت رایگان دانلود می کنید و یا از بلاگ اسکای وارد وب سایت خود می شوید در آن قرار می گیرید. حاصل این مرحله قالب ظاهری وب سایت است.

البته این پایان کار نیست زیرا که طراحان علاوه بر طراحی وب سایت وظیفه نگهداری از آن را نیز در برحی مواد متحمل می شوند. بنابر این مرحله سومی به نام تعمیر و تغییر طراحی سایت نیز وارد مراحل تولید یک سایت می شود. در این مرحله شما می توانید با استفاده از متخصصین دیجی ویت سایت استاتیک را دینامیک و سایت دمو را کرک کنید.

اما مرحله چهارم که مرحله آخر و مختص شرکت است Domain name پوسته ظاهری محصول می باشد که برای نسخه های اورجینال این قسمت متناسب با برند شما متغییر است ودر نسخه های سفارشی این مرحله مختص به خود شما بوده شرکت دیجی ویت هیچ ادعای ندارد. طراحی سایت دیجی ویت تمام این چهار مرحله را برای طراحی طراحی سایت شرکتی، طراحی سایت، طراحی سایت شخصی به کار می برد.

انواع طراحی وب سایت

طراحی وب سایت داینامیک: این نحوه از طراحی سایت به دلیل امنیت بالا با داشتن چندین صفحه استاتیک در میان صفحات دینامیک روز به روز گسترش یافته و از محبوبیت بالای بین کاربران ورد پرس و جوملا برخوردار است. شرکت دیجی ویت یکی از برترین برندهای است که در این زمینه فعالیت می کند. از مزایای طراحی سایت استاتیک می توان به مدیریت محتوا اشاره کرد که سایت های ورد پرس از آن برخوردار نیستند.

طراحی وب سایت استاتیک: این نوع از طراحی سایت که از سه سال پیش رفته رفته کمرنگ شده است یکی از ساده ترین وکم هزینه ترین انواع طراحی سایت است و برای کسب کارهای که در آمد ثابت یا ماهانه دارند بهتر است. در صورت نیاز به سایت استاتیک دیجی ویت در خدمت شماست.

طراحی وب سایت ریسپانسیو: طبق تحقیقات شرکت دیجی ویت اشکار شده است که هفتاد درصد از مراجعین گوگل کاربران اندرویدی هستند. این نشان می دهد شما برای برند سازی باید قالبی کاملا واکنشگرا داشته باشید. ریسپانسیو بودن سایت مشتریان اندرویدی را برای شما نگه می دارد.

طراحی وب سایت وو کامرس: وو کامرس یکی از محبوب ترین افزونه های ورد پرس است که به منظور طراحی وب سایت های قروشگاهی مورد استفاده قرار می گیرد. دیجی ویت یکی از ماهر ترین ها در زمینه طراحی و ساخت وب سایتت وو کامرس در ایران است. کافی است یک بار طراحی سایت شرکتی دیجی ویت و طراحی سایت شخصی دیجی ویت را تجربه کنید.