تبریزبیدار
دوشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۳۲:۴۵ شناسه خبر : ۱۰۷۵۷۱۱

حجت الاسلام آل هاشم در خطبه های نماز عید قربان:

رسیدگی به فقرا از حکمت های قربانی است / پوزه ائتلاف سعودی در یمن به خاک مالیده شد

خطیب نماز عید قربان تبریز گفت: یکی دیگر از حکمت های قربانی، رسیدگی به فقرا و یاد نعمت های خدا است.

به گزارش تبریز بیدار ، حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم در خطبه های نماز عید قربان در مصلی امام(ره) تبریز گفت:اگر ابراهیم(ع)، خلیل الله شد چون در مقام دوستی و محبت خدا از همه چیز خود و حتی فرزند خود گذشت و اگر اسماعیل(ع)، ذبیح الله شد تسلیم فرمان الهی شد.

وی افزود: عید قربان یکی از اعیاد بزرگ اسلامی و عید فداکاری، ایثار و اخلاص است. فلسفه قربانی کردن، قرب به خدا است و اگر عمل بر پایه تقوا باشد، این قرب حاصل می شود.

خطیب نماز عید قربان تبریز خاطر نشان کرد: یکی دیگر از حکمت های قربانی، رسیدگی به فقرا و یاد نعمت های خدا است.

وی در ادامه به مسایل منطقه ای اشاره کرده و گفت: نمازگزاران عید قربان در فلسطین اشغالی و مسجد القصی با گلوله های پلاستیکی و گاز اشک آور مورد هدف قرار گرفتند. در حمله نظامیان رژیم صهیونیستی شماری بازداشت و ده ها نفر زخمی شدند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی افزود: یورش به مسجدالقصی و حمله به نمازگزارن عید قربان به دعوت گروه های افراطی شهرک نشین صورت گرفته بود که به هنگام برگزاری نماز این گروه ها به رقص و هتک حرمت به مسجد القصی مشغول بودند.

وی به  پیام برائت از مشرکان رهبر معظم انقلاب در حج امسال اشاره کرده و تصریح کرد: این پیام بیانگر این است که وعده ها و ارزیابی های ایشان با واقعیت ها همخوانی دارد.

امام جمعه تبریز بیان داشت: رهبر معظم انقلاب در مورد سوریه، در حالی که بخش اعظمی از خاک این کشور اشغال شده بود اطمینان پیروزی دادند و وعده پیروزی محقق شد.

حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم ادامه داد: وقتی ائتلاف سعودی به یمن حمله کرد رهبر معظم انقلاب فرمودند پوزه این ائتلاف به خاک مالیده خواهد شد و حال بعداز ۵۲ ماه میبینیم همین موضوع محقق می شود.

وی تاکید کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی تحلیلی بلند مدت و واقع بینانه از مسائل دارند که وحدت مسلمانان در این زمینه مهم و راه گشا خواهد بود. وحدت مسلمین، تنها راه عظمت اسلام و ذلت کفر است.