تبریزبیدار
سه شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ ۱۴:۲۷:۵۳ شناسه خبر : ۱۰۷۵۷۳۶

معاون نظارت و بازرسی سازمان صمت استان:

۲۹۰ میلیارد ریال تخلف به تعزیرات آذربایجان شرقی ارجاع شد

عطاپور گفت: در بازرسی‌های مستمر و روزانه از واحدهای اقتصادی و عرضه کالا ، ۲ هزار و ۲۹۰ پرونده تخلف به ارزش بیش از ۲۹۰ میلیارد ریال تشکیل و برای بررسی و صدور حکم به تعزیرات حکومتی ارجاع شده است.

به گزارش تبریز بیدار اسماعیل عطاپور روز سه شنبه در جمع خبرنگاران گفت: امسال بیش از ۷۳ هزار مورد بازرسی از واحدهای اقتصادی آذربایجان شرقی انجام شده است.  

وی افزود: بازرسی‌ها با هدف رصد وضعیت بازار کالا و خدمات به ویژه کالاهای اولویت دار و نظارت بر مراکز فعال تجاری و اقتصادی استان و همچنین جلوگیری از هرگونه افزایش بی رویه قیمت‌ها در قالب طرح‌های مختلف انجام شده است. 

عطاپور بیان کرد: در این مدت بیش از ۲۳۰۰ مورد شکایت مردمی به سامانه رسیدگی به شکایات مردمی ۱۲۴ سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اعلام شده که توسط بازرسان و کارشناسان سازمان مورد رسیدگی قرار گرفته است و برای بیش از ۳۰۰ واحد پرونده تخلفاتی تشکیل و در این بین ۱۵۸ پرونده نیز منجر به مصالحه شده است. 

وی گفت: از ابتدای سالجاری تاکنون بیش از ۵۳۰۰ مورد گشت مشترک بازرسی با اداره کل استاندارد، تعزیرات حکومتی، پلیس آگاهی، معاونت غذا و دارو و اتاق اصناف و اتحادیه های صنفی صورت گرفته است. 


عطاپور در پایان بیان نمود: هم استانی‌ها می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف اقتصادی از واحدهای صنفی و غیر صنفی مراتب را از طریق شماره تلفن ۱۲۴ اطلاع رسانی کنند.