تبریزبیدار
سه شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ ۱۸:۰۶:۱۷ شناسه خبر : ۱۰۷۵۷۳۸

۲۵ درصد منابع بانکی آذربایجانشرقی در اختیار بانک ملی است

مدیر اداره امور شعب بانک ملی آذربایجانشرقی گفت: ۲۵ درصد منابع بانکی و ۲۱ درصد مصارف بانکی استان در اختیار ماست.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از ایرنا، عادل غلامی افزود: حدود ۸۷ هزار میلیارد ریال از منابع بانکی و ۵۱ هزار میلیارد ریال از مصارف بانکی استان در اختیار بانک ملی است.

وی ادامه داد: بانک ملی آذربایجان شرقی رتبه اول استانی از نظر جذب منابع و همچنین اعطای تسهیلات را دارد.

غلامی با بیان اینکه در سیستم بانکی بهترین «ان پی ال» مربوط به بانک ملی است که ۳.۱ می باشد، اضافه کرد: یک هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال مطالبات بانکی آذربایجان شرقی است که از نصف میانگین کشوری کمتر است.

وی افزود: رویکرد تمامی بانک های آذربایجان شرقی از بابت استفاده از ابزارهای مطالباتی در جهت تعیین تکلیف ستودنی است و آنها توانسته اند از استمهال، انتقال اقساط به پایان دوره و موانع معاملاتی مشتریان برای تعیین تکلیف کردن استفاده کنند.

مدیر اداره امور شعب بانک ملی استان آذربایجان شرقی گفت: واحدهای تولیدی بزرگ در مطالبات به نحوی با بانک ها در تعامل هستند و در پرداخت اقساط واحدهای تولیدی اصلی و صنعتگران خبره مشکلی در مطالبات نداریم.

وی ادامه داد: تشویق به استفاده از ابزارهای خدمات الکترونیکی در جهت شفاف سازی ، سالم سازی فضای کسب و کار و اشتغال زایی از دیگر رویکردهای بانک ملی استان است.

غلامی اظهار داشت: بانک ملی در ۱۰ سال اخیر در سطح کشور بهترین خدمات الکترونیکی را ارایه داده و تنها بانکی است که رمز یکبار مصرف اول و دوم را تولید و عملیاتی کرده است.

وی افزود: در حوزه مسیولیت های اجتماعی بانک ملی آذربایجان شرقی اقدامات بسیار گسترده ای انجام داده که از جمله آنها می توان به همکاری این بانک با آموزش و پرورش استان جهت آشنایی با مفاهیم اقتصادی اشاره کرد.

مدیر اداره امور شعب بانک ملی استان آذربایجان شرقی گفت: هر سال حدود ۵ مدرسه در سطح استان توسط بانک ملی احداث می شود و امسال تا کنون احداث سه مدرسه در مناطق مختلف استان به اتمام رسیده است.

وی ادامه داد: در رابطه با آزادسازی زندانیان غیرعمد نیز تسهیلات قرض الحسنه از طریق ستاد دیه تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان با ۵ ماه فرصت تنفس ارایه می دهیم.

غلامی همچنین در خصوص وام های ازدواج نیز گفت: سال گذشته در کل استان ۵۲ هزار نفر برای این منظور معرفی شده بودند که ۱۴ هزار نفر از آنها بانک ملی را به عنوان بانک عامل انتخاب کرده بودند و ۹۷ درصد زوج ها وام درخواستی خود را دریافت کردند.

نظرات

ایواز
IR

سلام ...یک هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال مطالبات بانکی آذربایجان شرقی است که از نصف میانگین کشوری کمتر است...- مفهوم این جمله رئیس بانک ملی آذربایجان شرقی اینست که در آذربایجان شرقی پنجاه وچند درصد کمتر از میانگین کشوری به صنایع وسایر خدمات وام پرداخت شده وبیش از نیمی از منابع سپرده های بانکی مردم آذربایجان در خارج از استان وام داده شده -با این وضعیت باید هم نیم بیشتر جوانان ونیروی فعال کار منطقه مهاجرت می کردند اینهمه هم دستفروش داریم