تبریزبیدار
چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ۱۶:۴۸:۰۱ شناسه خبر : ۱۰۷۵۷۶۹

احداث بزرگترین آمفی تئاتر روباز شمالغرب کشور در عینالی تبریز

مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری های آذربایجان شرقی از احداث بزرگترین آمفی تئاتر روباز شمالغرب کشور در ارتفاعات عینالی تبریز خبر داد.

به گزارش تبریز بیدار ، مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری های آذربایجان شرقی در این خصوص اعلام کرد: این پروژه با حمایت معاون عمرانی محترم استاندار آذربایجان شرقی و توسط این سازمان احداث می شود.

صالح هوشیار اظهار داشت: آمفی تئاتر روباز عینالی تبریز ۵ هزار نفر ظرفیت داشته و در مسیر ایلان اوچان با چشم اندازی بسیار زیبا احداث می شود.

به گفته وی، برای احداث این مجتمع ۲ میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافته و تا آذرماه جاری به بهره برداری خواهد رسید.

مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری های آذربایجان شرقی یادآور شد: با توجه به استقبال شهروندان تبریزی از حجم برنامه های فرهنگی در این شهر، نیاز به آمفی تئاتری با ظرفیت بالا احساس می شد که مجموعه عینالی این نیاز را برطرف خواهد کرد.

هوشیار یادآور شد: آمفی تئاتر عینالی تبریز به امکانات مدرنی مانند نمایشگر ۱۰۰ اینچ شهری و سیستم صوتی پیشرفته مجهز خواهد شد.

وی توجه به مسایل زیست محیطی را از اولویت های احداث آمفی تئاتر عینالی عنوان کرد و گفت: این پروژه به هیچ یک از درختان تفرجگاه عینالی آسیب نمی زند ضمن اینکه تمهیدات لازم برای جلوگیری از وقوع سیل و عبور آبهای سطحی در آن مد نظر قرار گرفته است.