تبریزبیدار
یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ ۱۲:۵۸:۱۷ شناسه خبر : ۱۰۷۵۸۴۲

زهرا ساعی:

ابراز پشیمانی نماینده تبریز در مجلس از امضای طرح تشکیل آذربایجان مرزی

نماینده تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس گفت: تکه تکه شدن آذربایجان به‌صلاح مردم منطقه نیست و گمان نکنم به توسعه‌ی آذربایجان بیانجامد.

به گزارش تبریز بیدار  زهرا ساعی نماینده‌ی مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در گفتگو با آناج ضمن انتقاد از طراحان تشکیل استان در منطقه مرزی آذربایجان‌غربی اظهار داشت: برداشت و تصور بنده بر این طرح، توسعه‌ و فقرزدایی از مناطق مرزی آذربایجان‌غربی بود اما بعد از امضا متوجه شدم که همکاران و طراحان مسئله بدنبال تشکیل استان هستند.

ساعی افزود: طرح تشکیل استان در مناطق مرزی آذربایجان‌غربی، موضوع خامی است و باید در جلسات متعدد ضمن حضور نخبگان آذربایجان و کارشناسان مربوطه، بررسی‌های دقیق و تخصصی انجام پذیرد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس خاطرنشان ساخت: تکه تکه شدن آذربایجان به‌صلاح مردم منطقه نیست و گمان نکنم به توسعه‌ی آذربایجان بیانجامد.

ساعی متذکر شد: تشکیل استان در مناطق حساس مرزی نیازمند نظر تخصصی شورای عالی امنیت ملی است و نمی‌توان با طرح عجولانه به سمت تصمیمات مهم بومی و منطقه‌ای رفت.

نماینده مردم تبریز در پایان گفت: بنده امضای خود را پس می‌گیرم و امیدوارم طراحان تشکیل استان متوجه عواقب تصمیم خود باشند و رشد و توسعه آذربایجان در کمال آرامش و امنیت محقق گردد.