تبریزبیدار
چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ ۰۹:۲۹:۱۳ شناسه خبر : ۱۰۷۵۸۷۲

سرویس اجتماعی تبریزبیدار؛

جهادگران گروه والی دانشگاه تبریز غبار از محرومیت و مهجوریت می زدایند + تصاویر

۷۰ نفر از دانشجویان جهادی دانشگاه تبریز به همراه افراد متخصص در ۸ کارگروه عمرانی، پشتیبانی، اقتصاد مقاومتی، فرهنگی - بصیرتی، مطالبه گری، دامپزشکی، پزشکی و سم پاشی به فعالیت پرداختند.

به گزارش تبریز بیدار ، اردوی جهادی «حاج عبدالله والی» بسیج دانشجویی دانشگاه تبریز همانند سالهای گذشته در شهرستان محروم چاراویماق برگزار شد.

در این اردو که از دهم الی بیستم مرداد ماه سال جاری در این شهرستان برگزار شد، ۷۰ نفر از دانشجویان جهادی دانشگاه تبریز به همراه افراد متخصص در ۸ کارگروه عمرانی، پشتیبانی، اقتصاد مقاومتی، فرهنگی - بصیرتی، مطالبه گری، دامپزشکی، پزشکی و سم پاشی به فعالیت پرداختند.

کارگروه عمرانی به تعمیر زیرساخت‌های 2 مدرسه از جمله تعمیر دیوارها، فراهم نمودن و بازسازی محل اسکان معلم مدرسه، نصب ایزوگام بر پشت بام مدرسه، تعمیر خانه‌های افراد نیازمند در روستاها، تعمیر خرابی‌های موجود در مسجد برخی روستاها از جمله ایجاد آشپرخانه در یکی از مساجد روستاها پرداخت.

Image title

Image title

کارگروه فرهنگی بصیرتی نیز به برگزاری برنامه‌های جدید و متنوع  از جمله مراسمات، جشن‌ها، برنامه‌های سخنرانی و جلسات بصیرتی برای مردم روستا به خصوص کودکان پرداخته و با آنان ارتباط گرفته و طلاب روستا و دانشجویان دغدغه‌مند، سعی در آموزش و راهنمایی کودکان در مسیر درست طبق آموزه های اسلام داشتند.

Image title

کارگروه پشتیبانی به فعالیت در زمینه تامین اقلام مورد نیاز کارگروه های دیگر اردوی جهادی می‌پرداخت. از آن جا که بحث تغذیه و تقویت جسم و اعصاب یکی از مباحث ضروری و مورد نیاز برای بازدهی هرچه بالاتر در کار جهادی است، بخشی دیگری در کارگروه پشتیبانی به صورت تخصصی به این مسئله می‌پرداختند.

کارگروه اقتصاد مقاومتی با شروع کار خود از 2 ماه قبل از شروع میدانی اردوی جهادی و در طی سفرهای متعدد به مناطق محروم شهرستان چاراویماق به بررسی و شناسایی ظرفیت های موجود واحیانا ناکارآمدی‌های ناشی از فساد در این شهرستان پرداخت و در اردو طی همکاری با کارگروه مطالبه گری زمینه‌های لازم برای توسعه و پیشرفت صنایع، معادن، شغل‌های خانگی و … را با همکاری ادارات و نهادهای مسئول در شهرستان چاراویماق را فراهم آوردند. این کارگروه با ادامه کار خود و با همکاری کارگروه مطالبه‌گری، به پیگیری‌های خود در رابطه با پیشرفت شهرستان چاراویماق ادامه خواهد داد.

Image title

کارگروه دامپزشکی با اعزام دامپزشک به روستاهای طالب، آب گرم، قویجه قلعه، قزیل قلعه، پیرسقا، قوجا کندی و مریم و تجویز نسخه برای ۱۲ گله گوسفند و گوسفندهای ۶۰ خانوار در این روستاها سعی در جلوگیری از شیوع بیماری‌های مسری بین گله‌ها داشت که شایع نیز شده بود. همچنین با شناسایی صورت گرفته از طرف دامپزشکان   پیگیری جهادگران، روستاهایی که به واکسیناسیون دام نیاز داشتند شناسایی شده و تیم واکسیناسیون به محل شیوع بیماری‌ها ارسال شد. به علاوه طی ابتکاری از طرف جهادگران و هماهنگی با داروخانه‌های شهرستان، نسخه‌هایی که با امضای متخصصان پزشکی اردوی جهادی حاج عبدالله والی پیچیده شده بودند با قیمت کارخانه به فروش می‌رفت.

Image title


کارگروه پزشکی که متشکل از ۶۰ پزشک بود به صورت چرخشی میان روستا‌های شهرستان چاراویماق در حال فعالیت بود که جمعا حدود 2 هزار نفر از مردم این شهرستان محروم مورد معاینه و تجویز نسخه از طرف پزشکان قرار گرفتند.

کارگروه سم‌پاشی نیز با فعالیت در چهار روستای طالب، شعبان، آبگرم و پیرسقا بیش از ۱۰۰ طویله این چهار روستا را به طور کامل و در کمتر از زمان پیش بینی شده توسط اداره دامپزشکی شهرستان چاراویماق سم‌پاشی کرد.