تبریزبیدار
پنج شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ ۰۹:۴۹:۳۶ شناسه خبر : ۱۰۷۵۸۸۹

هفته اول لیگ برتر فوتبال کشور؛

یاران دنیزلی مصمم برای کسب پنجمین پیروزی برابر مسجد سلیمانی ها + جزئیات آمار تقابل ها

دو تیم تراکتور و نفت مسجد سلیمان تاکنون 5 بار مقابل هم صف آرایی کردند که ماحصل این بازی‌ها چهار پیروزی برای سرخ پوشان تبریزی و یک تساوی است.

به گزارش تبریز بیدار ،دو تیم نفت مسجد سلیمان و تراکتور تبریز در هفته نخست نوزدهمین دوره لیگ برتر فوتبال کشور امروز پنجشنبه از ساعت 20:15 در مسجد سلیمان به مصاف هم می روند.

این دو تیم تاکنون چهار بار در لیگ برتر فوتبال مقابل هم صف آرایی کردند که ماحصل این بازی‌ها سه پیروزی برای سرخ پوشان تبریزی و یک تساوی است.

نخستین دیدار تراکتور و نفت مسجد سلیمان در تاریخ لیگ برتر به فصل ۹۴-۹۳ بر می‌گردد که تراکتور در این دیدار در هفته ششم در روز جمعه ۷ شهریور ۹۳ توانست با گل‌های محسن دلیر (۲ بار) و سامان نریمان جهان حریف خود را با نتیجه سه بر صفر شکست دهد.

بازی برگشت تراکتور و نفت مسجد سلیمان در همان فصل  سی‌ام بهمن ماه در مسجد سلیمان برگزار شد که تراکتور توانست با نتیجه دو بر یک این تیم را شکست دهد. نفت در آن بازی ابتدا با گل بوحمدان از تراکتور پیش افتاد اما در ادامه، نریمان جهان و ادینیو برای تراکتور گلزنی کردند.

سومین دیدار این دو تیم نیز در هفته اول فصل گذشته بود که تراکتوری ها میهمان مسجد سلیمانی ها بودند و در این مسابقه تلاش دو تیم نتیجه‌ای نداشت و آن بازی به تساوی بدون گل خاتمه یافت.

تراکتور هفته شانزدهم  لیگ هجدهم در بازی برگشت توانست نفت مسجد سلیمان را با نتیجه سه بر صفر شکست دهد، دژاگه و سوگیتا در آن بازی برای تراکتور گلزنی کردند و در ادامه حسینی بازیکن نفت دروازه خودشان را باز کرد تا این تیم با سه گل مغلوب شود.

همچنین این دو تیم یک بار نیز در رقابتهای جام حذفی به مصاف یکدیگر رفته اند که با برتری سرخ پوشان همراه بوده است.

این بازی که در هشتم دی ماه سال ۹۲ برگزار شد با نتیجه دو بر صفر و با گل های فرشید طالبی و کریم انصاری فرد به سود تراکتور پایان یافت.

گفتنی است مصطفی دنیزلی سرمربی ترکیه ای سرخ پوشان تبریزی به دنبال ثبت اولین قهرمانی این تیم در تاریخ لیگ برتر بوده و امید زیادی برای کسب این عنوان دارد.