تبریزبیدار
پنج شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۱۷:۲۳ شناسه خبر : ۱۰۷۵۸۹۴

خواهرخوانده جدید تبریز از آفریقا می آید!؟

شهردار تبریز گفت: از طریق گسترش روابط با افریقای جنوبی می توانیم این شهر را به مقصد گردشگران آفریقایی تبدیل کنیم.

به گزارش تبریز بیدار ،ایرج شهین باهر روز پنجشنبه در دیدار با "ویکامازوری کومالو" سفیر آفریقای جنوبی در ایران از پیمان خواهرخواندگی با یکی از شهرهای این کشور استقبال کرد.

شهردار تبریز با بیان ویژگی های شهر تبریز گفت: با توجه به قدمت، ویژگی های آب و هوایی و فرهنگی تبریز، این شهر می تواند مقصد گردشگران آفریقایی باشد.

وی با اشاره به اینکه شهرداری تبریز برای گسترش روابط فرهنگی، اقتصادی و گردشگری آماده است با یکی از شهرهای آفریقای جنوبی پیوند خواهرخواندگی امضا کند، اظهار داشت: این اقدام می تواند اولین گام مهم در راستای همکاری بیشتر باشد.

شهین باهر با تاکید بر اینکه امضای پیمان خواهرخواندگی می تواند منشاء همکاری های مختلف باشد، گفت: پس از امضای این تفاهم نامه می توانیم از تجارب دو شهر در حوزه های مختلف از جمله دانش مدیریت شهری استفاده کنیم.

وی اظهار داشت: شهر تبریز فرصت های سرمایه گذاری با توجیه اقتصادی مناسب دارد که سرمایه گذاران آفریقای جنوبی می توانند در آنها سرمایه گذاری کرده و از سود مناسب آن بهره مند شوند.

سفیر آفریقای جنوبی در کشورمان با استقبال از پیشنهاد شهردار تبریز برای معرفی یک شهر آفریقای جنوبی برای امضای قرارداد خواهر خواندگی گفت: مطالعات لازم در این زمینه را در سفارت انجام داده و یک شهر مناسب به تبریز معرفی خواهیم کرد.

وی افزود: پس از معرفی این شهر به تبریز و امضای قرارداد خواهر خواندگی می توانیم برای توسعه همکاری ها در زمینه های مختلف برنامه ریزی کنیم.

گفتنی است پیش از این تبریز با شهرهای استانبول، باکو، غزه، قازان، خجند، موگیلف، گنجه، ارزروم و کربلا تفاهم نامه خواهرخواندگی امضا کرده است که همچنان نتایج وجود این تعداد خوراهر خوانده ها ملموس نیست.