تبریزبیدار
پنج شنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۸ ۱۱:۰۰:۴۲ شناسه خبر : ۱۰۷۶۱۵۹

بررسی ادعای نماینده مشهد در مورد فرهنگی و پزشکیان؛

پژمانفر در گفتگو با تبریزبیدار: خریدار قبلی مشهدی نبود اما در مشهد امکانات و ساختمان داشت

حجت الاسلام نصرالله پژمانفر در گفتگو با تبریز بیدار گفت: اتفاقا در واگذاری های اولی و دومی هم اشکالاتی وجود دارد که فنی است و روزنامه ای و مصاحبه ای نیست اما الان نسبت به کسی که ایران ایرتور در اختیار اوست، بحث داریم.

حجت الاسلام نصرالله پژمانفر در گفتگو با تبریز بیدار ،در خصوص ادعای وجود تخلف در واگذاری ایران ایرتور و حمایت دو نماینده تبریز از مالک جدید گفت: محل بحث ما این است که آیا در این واگذاری تخلف شده یا نه و موضوع تبریز، مشهد یا جای دیگر یک بحث انحرافی است.

خریدار قبلی مشهدی نبود اما در مشهد امکانات و ساختمان داشت

وی ادامه داد: این مجموعه و خریدار قبلی آن متعلق به مشهد نبود، ایران ایرتور ابتدا دولتی بود که واگذار شد. خریدار دومی یک شرکت تعاونی متعلق به وزارت دفاع بود و بار سوم به آقای مجید شکاری واگذار شد.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: با توجه به اینکه مشهد بعد از تهران بیشترین پرواز را به خود اختصاص داده، اغلب شرکت های هواپیمایی در مشهد امکانات و ساختمان اداری مجزا دارند و ایران ایرتور نیز اینچنین بود.

وی با بیان اینکه بحث ما اصلا بر سر واگذاری به مشهد یا تبریز نبود، افزود: ما همگی نماینده مردم ایران هستیم و از دامن زدن به مباحث قومیتی و ایجاد اختلاف بین شهرها تاسف می خورم، مردم غیور آذربایجان و تبریز مردمان باوفایی هستند که در طول تاریخ به غیرت آنان افتخار می کنیم.

حجت الاسلام پژمانفر ادامه داد: به جای بازی انحرافی تبریز و مشهدی، باید اشکالاتی که من گرفته ام بررسی شود. جریان فساد همیشه با مسایل انحرافی، ذهن مردم را از مسیر اصلی دور می کند.

بحث را انحرافی نکنید

وی در پاسخ به اینکه آیا واگذاری های قبلی هم اشکال داشت یا فقط واگذاری آخر، گفت: اساسا واگذاری سوم غلط بوده، در مورد واگذاری اول و دوم صحبتی نکرده ام. من می گویم واگذاری به آقای شکاری یک واگذاری غیرقانونی بود و اسناد را در نشست خبری خود ارائه کردم.

این نماینده مجلس در پاسخ به این سوال که آیا مشکل خلع ید خریدار دومی است یا واگذاری به خریدار سومی، گفت: من روی خریدار سوم کار می کنم که سازمان خصوصی سازی به آقای شکاری واگذار کرده که چه اصالتا باشد یا از روی وکالت باشد هر دو غلط است و ادله ای دارم و این نمایندگان(فرهنگی و پزشکیان) جواب آن مدارک را بدهند.

وی در پاسخ به این مساله که فرهنگی در مصاحبه قبلی با تبریزبیدار گفته بود پژمانفر جواب ما را نمی دهد، اظهار داشت: به آقای فرهنگی سلام برسانید و بگویید ما بسته مدارک ارائه کردیم.

حجت الاسلام پژمانفر در مورد سوال مجدد خبرنگار تبریزبیدار در خصوص علت عدم پیگیری دو واگذاری قبلی و تاکید بر واگذاری سوم گفت: من در مورد واگذار اول و دوم صحبت ندارم چرا که در واگذاری قبلی پیچیدگی های فنی و تخصصی دارد که دستگاه های نظارتی بررسی می کنند.

وی ادامه داد: اتفاقا در واگذاری های اولی و دومی هم اشکالاتی وجود دارد که فنی است و روزنامه ای و مصاحبه ای نیست اما الان نسبت به کسی که ایران ایرتور در اختیار اوست، بحث داریم.


اخبار مرتبط:

واکنش نمایندگان تبریز به ادعای نماینده مشهد