تبریزبیدار
جمعه ۱۵ شهریور ۱۳۹۸ ۱۴:۱۴:۳۷ شناسه خبر : ۱۰۷۶۱۶۸

امام جمعه موقت تبریز مطرح کرد:

جهادگران دستگاه دیپلماسی هم فهمیده اند که نباید فریب لبخند دشمن را خورد

حجت الاسلام عبداللهی گفت:امروز همگی حتی جهادگران دستگاه دیپلماسی هم به این فرمایش رهبری رسیدند که نباید فریب لبخند دشمن را خورد.

به گزارش تبریز بیدار حجت الاسلام و المسلمین رسول عبداللهی امام جمعه موقت تبریز در خطبه های نماز جمعه این شهر اظهار داشت: فرزندان تربیت یافته در تبریز و آذربایجان علامه هایی در شعر، تفسیر، فلسفه، سیاست و... همچون شهریار، علامه امینی، علامه جعفری، مقام معظم رهبری هستند که به عالم معرفی شده اند.

وی ادامه داد: اگر این استان هیچ مفاخری هم نداشت، وجود مقام معظم رهبری که شرق و غرب بر عظمت ایشان اعتراف دارند، کافی بود.

خطیب موقت جمعه تبریز با اشاره به ایام عزای محرم گفت: حماسه عاشورا در گذر زمان نه تنها از یاد نمی رود بلکه هر ساله نه تنها در ایران بلکه در سر تا سر دنیا نام و یاد عاشورا نورافشانی می کند.

وی تاکید کرد: عاشورا و امام حسین(ع) نور خدا هستند و نور خدا خاموش نمی شود.

حجت الاسلام عبداللهی ادامه داد: از بین بردن بعضی منکرات زحمت می خواهد و برای بعضی منکرات گاهی بداخلاقی لازم است اما گاهی لازم می شود خون امام معصوم در عاشورا ریخته شود تا برخی منکرات در جامعه از بین برود.

وی با اشاره به عظمت عزاداری برای امام حسین(ع) اذعان داشت: خوشا بحال تبریزی و آذربایحانی ها که برای ماتم سیدالشهدا(ع) سنت های خوبی دارید.

رئیس شورای سیاست گذاری حوزه های علمیه خواهران سراسر کشور تصریح کرد: در عزاداری ها باید مواظب باشیم که با امورات سهل و اشعار سبک، شان آن را پایین نیاوریم.

 وی به حادثه کشتار مردم در ۱۷ شهریور سال ۵۷ بدست رژیم پهلوی اشاره کرده و گفت: ماجرای ۱۷ شهریور در ظاهر خسارت به بار آورد اما در باطن انقلاب اسلامی به برکت خون شهدای ۱۷ شهریور به بار آمد.

حجت الاسلام عبداللهی تاکید کرد: نهضت انقلاب اسلامی ایران ریشه در قیام امام حسین(ع) و نهضت عاشورا دارد.

وی با گرامیداشت شهادت شهید مدنی گفت: او معتمد و نماینده امام(ره) بود و مدتی از عمر شریف خود را در آذربایجان در سنگر امامت جمعه تبریز نورافشانی کرد.

امام جمعه موقت تبریز سر خم نکردن در برابر ظالم را درس بزرگ عاشورا دانسته وافزود: هر چه برابر مستکبران سر خم کنیم، سیر نمی شوند.

وی ادامه داد: امروز همگی حتی جهادگران دستگاه دیپلماسی هم به این فرمایش رهبری رسیدند که نباید فریب لبخند دشمن را خورد.

رئیس شورای سیاست گذاری حوزه های علمیه خواهران سراسر کشور افزود: اروپایی هانه تنها در برجام کنار ایران نایستادند بلکه زمینه برای فشار مضاعف آمریکا را ایجاد کردند.

وی خاطر نشان کرد: استفاده از ابزارهایی چون تحریم اقتصادی از سوی مستکبرین علیه جبهه حق، تازگی ندارد و ما هیچ گاه عقب نشینی نخواهیم کرد.

حجت الاسلام عبداللهی تصریح کرد: مذاکره با آمریکا برای حل مشکلات، اقدامی ساده اندیشانه است چه بصورت عمدی یا سهوی باشد.