تبریزبیدار
شنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۸ ۰۱:۴۹:۴۱ شناسه خبر : ۱۰۷۶۱۷۱

سردار پورجمشیدیان در تبریز:

ننگ ابدی بر پیشانی هیاتی است که اسم و عکسی از شهدا در آن نباشد

سردار پورجمشیدیان در تبریز گفت: باید گلایه کنم از بعضی هیات ها که حتی یک عکس از تصاویر شهدای دفاع مقدس و مدافعان حرم در هیات آنها نیست و دم از حسین(ع) می زنند، این ننگ در پیشانی این هیات ها می ماند.

به گزارش تبریز بیدار ، سردار علی اکبر پورجمشیدیان در یادواره 72 شهید عاشورایی محله شنب غازان تبریز با بیان اینکه شهدا حق حیات به گردن همه ما دارند، اظهار داشت: دنیای استکبار در طول تاریخ هر جا یادی از امام حسین(ع) آمده، مقابله کرده است.

وی ادامه داد: بزرگترین ظلم به یاران و ارادتمندان اباعبدالله(ع) را سلسله منحوس پهلوی کرده، رضاخان بعد از سفر به ترکیه، عزاداری برای امام حسین(ع) را ممنوع کرد و مردم مخفیانه عزاداری می کردند.

مردم آذربایجان برای زنده نگهداشتن یاد نهضت عاشورا نقش بیشتری داشته اند

معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی سپاه پاسداران خاطر نشان کرد: مردم آذربایجان، تبریز، اردبیل و زنجان در مبارزه برای زنده نگهداشتن یاد نهضت عاشورا نقش بیشتری داشته اند.

وی ادامه داد: در این روزها صحنه های زیبایی را در دستجات عزاداری و شاخسی های تبریز با شعارهای سنتی و انقلابی می بینم، البته به بعضی ها تذکر دادم بیشتر به جنبه شعوری و علمی نهضت امام حسین(ع) دادم.

چطور هیات زیبنی و حسینی هستند که یادی از مدافع حرم زینب نمی کنند!

این رزمنده دوران دفاع مقدس با انتقاد از فراموش شدن نام شهدا در برخی هیات ها، گفت: باید گلایه کنم از بعضی هیات ها که حتی یک عکس از تصاویر شهدای دفاع مقدس و مدافعان حرم در هیات آنها نیست و دم از حسین(ع) می زنند، اصحاب واقعی سیدالشهدا اینها هستند، این ننگ در پیشانی این هیات ها می ماند و باید در قیامت به زینب کبری پاسخ دهند.

وی ادامه داد: شما چطور حسینی و زینبی هستید که یکبار از پدران شهدا دعوت نکردید، شما حسین را بخاطر شام و ... می خواهید. این چه رسم ناجوانمردانه است که عده ای از همه هستی خود بگذرند و برای برقراری پرچم حرم زینب کبری جان خود را تقدیم کنند اما برخی هیات ها یادی از این شهدا نکنند.

فرمانده اسبق سپاه عاشورا با بیان اینکه حماسه فرزندان شما در دفاع مقدس در طول تاریخ ماندگار است، افزود: رزمندگان لشکر عاشورا در عملیات های محوری همچون بدر و خیبر نقش آفرینی کردند که در تاریخ نظامی گری دنیا بی نظیر بود.

مشکلات کشور در نتیجه بی همتی برخی مسئولین است

وی گفت: مشکلات امروز کشور در اثر ضعف های برخی مسئولینی است که غیرت و همت کار برای مردم ندارند، فشارهای خارجی هم وجود دارد اما ایران کشور توانمند و بزرگی است که می توان به مشکلات آن را حل کرد.

سردار پورجمشیدیان ادامه داد: به فضل خدا و به برکت همت و درایت رزمندگان و با پیروی از مسیر شهدا، امن ترین کشور در ناامن ترین منطقه دنیا هستیم و این امنیت در همه اجتماعات و مراسمات محسوس است.

وی با اشاره به چیشرفت های صنعت دفاعی و موشکی کشور بیان کرد: دقت و سرعت موشک های ما در بالاترین حد است، امروز به این رسیده ایم که یک موشک برای یک هدف.

معاون هماهنگ کننده نیروی زمین سپاه خاطر نشان کرد: امنیت هوایی ما در حدی است که با هر گونه تجاوز به حریم هوایی ما همانند برخورد با پهباد آمریکایی را خواهیم داشت.

وی به توقیف نفتکش انگلیسی در خلیج فارس اشاره کرده و گفت: برخورد قاطع رزمندگان نیروی دریایی سپاه با ناو انگلیسی، درس و پیام برای همه دشمنان بود.

رزمندگان لشکر عاشورا در مناطق صعب العبور مرزی بیدارند تا ما راحت عزاداری کنیم

رئیس جمهور در سازمان ملل عزت ما را فریاد بزند

این رزمنده دوران دفاع مقدس و جبهه مقاومت اسلامی در ادامه افزود: همین الان ارتفاعات مرزی آذربایجان‌شرقی پوشیده از برف بوده و راه عبوری ندارد، اما رزمندگان لشکر عاشورا برای تامین امنیت زمینی، آنجا استقرار دارند تا شما بتوانید راحت عزاداری کنید.

وی با بیان اینکه مسئولین و همه ما بدانیم که همگی در قیامت پاسخگوی شهدا خواهیم بود، گفت: رئیس جمهور در سازمان ملل و ملاقات ها عزت و اقتدار ما را حفظ کنند و فریاد بزنند و نترسند که خدا با ما است.

نظرات

مهدی
IR

جسارتا پرسشی داریم سردار! ننگ سکوت در مقابل فاجعه حذف میراث فرهنگی شهدا در وادی رحمت تبریز در زمانی که حضرتعالی متصدی سپاه سرافرازعاشورا بودید، بر پیشانی چه کسی خواهد ماند؟!!!