تبریزبیدار
یکشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۸ ۱۴:۱۴:۰۳ شناسه خبر : ۱۰۷۶۲۱۷

در گفتگو با تبریزبیدار مطرح شد؛

توصیه های پلیس برای دستجات عزاداری و مردم جهت کنترل ترافیک شهری

سرهنگ منفرد گفت: عده ای از مردم ممکن است مشکل داشته باشند و بخواهند به بیمارستان یا جای دیگری بروند که این تراکم باعث مزاحمت می شود و نارضایتی مردم را به دنبال دارد لذا باید توصیه مان را جدی بگیرند.

سرهنگ یونس منفرد در گفتگو با تبریز بیدار  در خصوص تراکم دستجات عزاداری در سطح شهر و ضرورت نظم دادن به آنها گفت:  در سطح شهر تبریز بالغ بر ۱ هزار و ۴۰۰ هزار هیات مذهبی وجود دارد و هر قدر مراسم عزاداری پر شور برگزار شود تیری بر چشم دشمن است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی آذربایجان شرقی ادامه می دهد: این هیات های مذهبی در یک جا تجمع نکرده اند بلکه در محله ها هستند و توصیه ما شرکت پر شور مردم در این مراسم است.

وی به معضل ترافیک ناشی از دستجات اشاره کرده و گفت: از مردم خواهشمندیم در محله خود در عزاداری ها شرکت کنند و لزومی ندارد با ماشین خود از منطقه ای به منطقه ی دیگر بروند و در ترافیک شهری معضل ایجاد کنند چرا که همه ی عزاداری ها در یک سبک و سیاق است.

سرهنگ منفرد خاطر نشان کرد: عده ای از مردم ممکن است مشکل داشته باشند و بخواهند به بیمارستان یا جای دیگری بروند که این تراکم باعث مزاحمت می شود و نارضایتی مردم را به دنبال دارد لذا باید توصیه مان را جدی بگیرند.

وی با بیان اینکه اولین اولویت هیات های مذهبی باید خودداری از ایجاد مزاحمت باشد، افزود: هیات ها باید در این موضوع نهایت سعی خود را به کار گیرند تا شرمنده  مردم نشوند و اگر مسیری وجود دارد که کلا راه را می بندند؛ سعی کنند مسیری برای تردد خودروها در نظر بگیرند تا مشکلی پیش نیاید و عزاداری ها باعظمت تر برگزار شود.

سرهنگ منفرد تصریح کرد: وظیفه  پلیس ایجاد امنیت برای هیات های عزاداری است و ما در کنار هیات ها نسبت به ایجاد امنیت تلاش می کنیم.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان بیان داشت: همیار پلیس محرم با کاور های زرد رنگ در دستجات حسینی حضور دارند و آنان همان نفراتی هستند که از خود هیات ها بوده و به صورت داوطلبانه در جهت روند بهتر عزاداری با پلیس همکاری می کنند و درخواست مان از مردم این است که با همیاران پلیس محرم همکاری کافی داشته باشند چراکه آنان نماینده پلیس در هیات های حسینی هستند.

وی با یادآوری اینکه تبریز، شهری مذهبی است ادامه می دهد: هماهنگی مردم با دستجات خیلی خوب است و همه ی مردم با نظم و هماهنگی در عزاداری ها شرکت دارند که این نشان از فرهنگ بالای مردم است.