تبریزبیدار
دوشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۸ ۱۳:۲۷:۱۵ شناسه خبر : ۱۰۷۶۳۰۷

یاددشت وارده؛

مسئولین به جای زدودن نام «شهید» حجاب دل بزدایند تا خدمت کنند!

مسئولین مغرض به جای زدودن نام مقدس «شهید» باتمسک به شهدا حجابهای دلشان را بزدایند تابتوانند به مردم خدمتی کرده باشند.

یادداشت وارده تبریز بیدار / حجت الاسلام اصغر همایونی


شهید لفظی عربی و صیغه مبالغه از ریشهٔ «شَهَدَ» و اسم مصدر «شهادَه» به‌معنای شاهد و حاضر بودن و گواهی دادن است. شهدا تنها گروهی هستند که خداوند متعال درسوره آل عمران در ویژگی وخصایصشان، فرموده: «نپندارید که شهیدان در راه خدا مرده اند بلکه زنده به حیات ابدی شدند و در نزد خداوند متعال متنعم خواهندبود»

در ظاهر، مردن و دفن شدن شهدا مشهود و محسوس است؛ لذا اين راهنمايی و هدايت قرآن كه به آن‌ها مرده نگوييد و مرده نپنداريد، به چه معناست؟ اگر گفته شود: مراد از آن حيات برزخی است، پس هر كس چه مؤمن و چه كافر، بدان نايل می گردد كه پس از مرگ، روح آن‌ها زنده است.

پس وقتی كه اين حيات برزخی شامل همه است، ويژگی شهدا چيست؟

اين آيه‌ي قرآن ثابت می کند كه برای شهدا از طرف خداوند متعال، از بهشت رزق عطا می گردد و رزق به انسان زنده داده می شود  و به محض انتقال شهيد از اين جهان، رزق جنّت برای او جاری می گردد و زندگی ويژه‌ای برای او ميسّر میگردد كه از عموم مردگان ممتاز می شود.

شهدا با شهادتشان نزد پروردگار حاضر می شوند، شهدا تنها گروهی هستند که با مرگ جسمانیشان پرونده آنها بسته نمی شود بلکه در عالم برزخ هم قابل ترقی روحی هستند.

اما استادشان کیست؟ خداوند متعال می فرماید: «شهدا در نزد خداوندشان از روزی متنعم می شوند»

این روزی یقینا روزی مادی نیست بلکه روزی روحی و سیر بسوی تکامل است و خداوند متعال مستقیما تربیت شان می کند.

آری شهید گفته اند چون هم در نزد پروردگارش حاضر شده و متنعم می شود هم به این عالم مادی اشرافیت دارند آنگونه زنده می شوند که نیازی به غسل و کفن ندارند و اگر ما بخاطر حجاب های ظلمانی حضور شهدا را درک نمی کنیم باید فکری به حال دل خودمان بکنیم.

شهدا نه نیازی به تابلو دارند و نه به مسئولینی که مادیات کورشان کرده

شهدا نه نیازی به تابلو دارند و نه نیازی به مسئولینی که مادیات کورشان کرده، این ماییم که در یوم الجزاء آرزوی شفاعت یک شهید 13ساله را خواهیم داشت و چه خوب فرمود علامه طباطبایی که عرفا باریاضت های دشوار و اذکار و اوراد کثیر با مراقبه و محاسبه صدساله، نتوانستند به مقامی برسند که شهدا در یک شبه پیمودند.

امام صادق علیه السلام فرمود:«اگر مقامی بالاتر از شهادت بود خداوند متعال آن را روزی ما می کرد»

همه امامان معصوم علیهم السلام ما باشهادت از دنیا رفتند چرا که بالاترین مقام عبودیت وبندگی، شهادت در راه خداست.

اگر کسی با اشاعه این اسم مقدس مشکل دارد، مظهر ضد ارزش ها شده 

نام مقدس شهید مروج فضایل اخلاقی است، چرا که از «عند ربهم یرزقون» سیراب شده، تربیت می شود و در جامعه هم، طالبین حقیقت و مشتاقان فضایل اخلاقی وانسانی را تربیت می کند و بهترین مصداق «وابتغوا الیه الوسیله» هستند اگر کسی با اشاعه این اسم مقدس مشکل دارد چون مظهر ضد ارزش ها شده و یقینا نور و ظلمت باهم اجتماع ندارند.

شهدا «فَرِحِينَ بِمَا آتَاهُمُ اللهُ مِنْ فَضْلِهِ» هستند چرا که خداوند متعال آنچنان مقامی برایشان عنایت کرده که این دنیای مادی برایشان هیچ وپوچ است چه اسم شهید در معابر و کوچه ها باشد چه نباشد!!!

مسئولین مغرض باید بدانند کسی که حکومت برزخی اش در قبال این دنیا  «کنسبة القطرالی البحرالمحیط» است ، حتی امپراطوری جهان هم برایش ناچیز و بی ارزش است.

آن جامعه شناس غربی می گوید: «حکومت ایران هرساله (عیدنوروز) دانشحویان و نوجوانان وجوانان را به مناطق جنگ زده می برد که نه درختی وجود دارد نه آبشاری یک بیابان است و بس، جامعه شناسان بروند ببینند چه چیزی درآنجا به جوانان نشان می دهند که خیل کثیری از این جوانان در همان مناطق متحول شدند و زندگیشان زیرو رو شده....»

آری اگر کسی چشم حقیقت بینی داشته باشد این همان زندگی ابدی است که در دل ها حرارت ایجاد می کند.

احدالناسی نمی تواند با زدودن اسم مقدس شهید از تابلوها، حرارت وجنب و جوش را از جامعه سلب کند

همانطوری که پیامبر خداصلی الله علیه واله وسلم فرمودند  «ان لقتل الحسین (ع) حراره فی قلوب المومنین لاتبرد ابدا» این حرارت عامل جنب وجوش در جامعه می گردد، این حرارت باعث زدودن حجاب ها از دل و احیای قلب مرده می گردد. واگر دشمن 1400 ساله نتوانسته مکتب عاشورا را کمرنگ کند به خاطر همین حرارت بوده و مطمئن باشید احدالناسی نمی تواند با زدودن اسم مقدس شهید از تابلوها این حرارت وجنب و جوش را از جامعه سلب کند. پس تا دیر نشده یک فکری به حال خودتان بکنید. مسئولین مغرض به جای زدودن نام مقدس «شهید» باتمسک به شهدا حجابهای دلشان را بزدایند تابتوانند به مردم خدمتی کرده باشند.

همه مسئولیم و تعارف نداریم!

چندسالی هست که دشمن سعی دارد جغرافیای دفاع مقدس و نمادهای مقاومت را از اذهان عمومی حذف کند !! برخی سلبریتی های مساله دار که حتی از توهین و تمسخر به مقدسات هم  ابایی ندارند شاهدیم چگونه در این پروژه فعال شده اند و همه ما درمقابله با این پروژه مسئولیم وشهردار محترم امیدوارم سریعا وعده ای که داده عملی کند و بعد این شاهد چنین افعال قبیح و ضددینی نباشیم وگرنه آتش به اختیار، خودمان عملی خواهیم کرد و باهیچ کسی هم تعارف نداریم.