تبریزبیدار
شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۸ ۱۴:۱۱:۲۲ شناسه خبر : ۱۰۷۶۶۱۶

عملکرد شش بازی سرخ پوشان تبریزی زیر ذره بین؛

پارادوکس منطق و احساس در تراکتور مدل 98 / اتفاقی که قرار بود رخ ندهد...

تراکتور امسال به قول تراکتوری ها، «اقتصادی» برنده می شود و امتیاز می گیرد اما موضوع نگران کننده این است که تراکتور مدل 98 بصورت متوازن یارگیری نکرده است.

سرویس ورزشی تبریز بیدار / علی جاملو 

بعد از گذشت 6 هفته از لیگ برتر فوتبال کشور، کم کم می توان به استراتژی، هدف گذاری و پتانسیل تیم های حاضر در لیگ پی برد.

تیم هایی را می توان در صف مدعیان نام برد که ساز و کار برای مبارزه نفس گیر و ماراتن گونه لیگ را فراهم آورده باشند، برخی تیم ها روی کاغذ مدعی هستند اما حداقل تدارک های لازم برای این مهم را انجام نداده اند.

از برآیند 6 هفته ابتدایی لیگ برتر چنین بر می آید که از نظر فنی (نه از لحاظ امتیاز آوری) تیم های تراکتور، سپاهان، پرسپولیس و استقلال پتانسیل قهرمانی در لیگ را دارند اما به نظر می رسد برابر آنچه قبلا اشاره شد، مثلث قهرمانی حول نام های تراکتور، سپاهان و استقلال بچرخد.

پرسپولیس منهای«برانکو» این روزها حال و روز خوشی ندارد و ظاهرا امسال از بسته های حمایتی هم بهره کمتری دارد اما استقلال با «استراماچونی» سبکی جدید و متفاوت از فوتبال را ارائه می دهد.

درباره سپاهان باید گفت این تیم یکی از مدعیان اصلی قهرمانی است چرا که تیم «قلعه نوعی» با کمترین تغییرات در ساختار تیمی و نفرات روانه مسابقات شده است. همان تیم سال گذشته و البته تقویت شده است.

اما حکایت تراکتور قصه ای متفاوت است. جمع اضداد و پارادوکس منطق و احساس در تیم موج می زند. تراکتور با همه بمب هایی که ترکاند، شاید بهترین خریدهایش در خطوط دروازه و میانه میدان باشد و البته قدرت اصلی تیم را باید در سکوها و حمایت عاشقانه پرشورها جستجو کرد.

تیمی که 60 درصد ترکیب اصلی آن بازیکنان جدید الورود هستند، اتفاقی که با انعقاد قراردادهای 3 – 4 ساله در فصل گذشته، قرار بود رخ ندهد.

تراکتور امسال به قول تراکتوری ها، «اقتصادی» برنده می شود و امتیاز می گیرد اما موضوع نگران کننده این است که تراکتور مدل 98 بصورت متوازن یارگیری نکرده است. تیمی که به اندازه بضاعت نیمی از تیم های لیگ برتر وینگر و پلی میکر دارد اما مجبور می شود در هفته چهارم بدنبال مصدومیت مدافع میانی خود، هافبک دفاعی ثابت تیم را جایگزین وی کند.

موضوعی که اگر مدیریت نشود شاید در ایستگاه های پایانی لیگ بدنبال فشردگی و حساسیت بازی ها، مشکل ساز شود.

به امید قهرمانی دردانه آذربایجان، آرزویی که شاید امسال برآورده شود...

نظرات

سیامک
IR

مطمئنا تراکتور در نیم فصل میتواند نقاط ضعف خود را پر کند پس از الان بایستس اقدامات خود را اغاز نماید

TW