تبریزبیدار
چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸ ۱۳:۳۰:۴۱ شناسه خبر : ۱۰۷۶۷۷۳

در گفتگو با تبریزبیدار مطرح شد؛

بناکار: واگذاری امتیاز تیم والیبال شهرداری تاسف بار است/ مقصودی: رضایتی از واگذاری امتیاز این تیم نداریم

سرمربی تیم والیبال شهرداری تبریز گفت: شورای اسلامی شهر و نمایندگان باید حمایت می کردند اما نه تنها حمایت نکردند بلکه تیم را به شهر دیگری واگذار کردند که این تاسف بار است.

به گزارش تبریزبیدار این روز ها موضوع واگذاری امتیاز تیم والیبال شهرداری تبریز به ارومیه حرف و حدیث های زیادی در محافل ایجاد کرده و اکثر والیبال دوستان و پیشکسوتان این رشته ورزشی در استان از این انتقال ناراضی هستند.

Image title

در همین راستا حبیب مقصودی رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان تبریز در گفتگو با تبریزبیدار گفت: این مسئله مربوط به شورای شهر، شهرداری و سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تبریز است و نتیجه نهایی از طریق انها اعلام می شود.

وی با بیان اینکه تیم والیبال شهرداری تبریز جزو تیم های سالم ایران بوده و است، خاطر نشان کرد: ما هیچ گونه رضایتی مبنی بر واگذاری این تیم به استان های دیگر را نداریم .

مقصودی در پایان یادآور شد: مسؤولیت ما فقط در حیطه صدور پروانه بهره برداری برای تیم و باشگاه است.

Image title

عادل بناکار سرمربی تیم والیبال شهرداری تبریز نیز در گفتگو با تبریزبیدار در خصوص واگذاری امتیاز این تیم گفت: شهرداری از ابتدای سال اعلام کرده بود که تیم داری توسط این سازمان انجام نمی شود و برای واگذاری اطلاعیه داده بودند که متاسفانه کسی به طور جدی پیگیر ماجرا نشد .

وی ادامه داد: زمزمه هایی از طرف تراکتورسازی شنیده شد اما باز هم کسی به صورت جدی پیگیری نکرد.

سرمربی تیم والیبال شهرداری تبریز در خصوص سهمیه لیگ برتر تبریز گفت: سهمیه ای که همه در مورد آن صحبت میکنند از زیر گروه شروع شده تا به سوپر لیگ رسیده است و اصلا به راحتی بدست نیامده است و قهرمانی های زیادی را به دست آورده ایم.

وی ادامه داد: در فصل گذشته و در هشتمین سال حضور در لیگ برتر، تیم شهرداری تبریز با صرف هزینه سه میلیارد و نیم به مقام سوم رسیده بود در حالیکه تیم های ارومیه و بانک سرمایه با هزینه های بالای 14 میلیارد تومانی به مقام های اول و دوم دست یافتند.

وی اضافه کرد: تیم شهرداری تبریز هر ساله 8 الی 9 نفر و بخصوص پارسال که 12 بازیکن بومی استان بهره مند بود.

بناکار با بیان اینکه بسیار ناراحت کننده است که مسؤولین فقط شعار دادند و هیچ کاری انجام ندادند، اظهار داشت: تیم شهرداری تبریز بعد از تیم فوتبال تراکتور یکی از سرگرمی های جوانان تبریز بود که با برد و باختش خوشحال و غمگین می شدند.

وی همچنین با انتقاد از شورای شهر و نمایندگان در خصوص این واگذاری افزود: شورای اسلامی شهر و نمایندگان باید حمایت می کردند اما نه تنها حمایت نکردند بلکه تیم را به شهر دیگری واگذار کردند که این تاسف بار است. حداقل انتظارمان از شورای شهر تبریز  این بود که برای این تیم که چندین سال زحمت کشیده شده بود توجه بیشتری می کردند نه اینکه به یکباره و به راحتی واگذار کنند.

سرمربی تیم والیبال شهرداری تبریز با اظهار تعجب از نبود خریدار امتیاز این تیم در تبریز عنوان داشت: واقعا کسی در این شهر بزرگ 2 میلیارد نداشت تا از این تیم حمایت کند؟ سرمایه داران کلانی در این شهر بوده و هستند اما نمی دانم چرا حمایت نکردند.

وی ادامه داد: چطور می شود  تیم های ارومیه و گنبد که زیر نظر شهرداری هستند  و مجوز فعالیت دارند اما چرا تیم شهرداری تبریز نمی تواند مجوز بگیر؟

وی همچنین افزود: سال های پیش ورامین، ساری از تیم شهرداری تبریز الگوبرداری میکردند الان چرا شهرداری تبریز نمیتواند تیم داری کند؟

بناکار در پایان در خصوص نظر جامعه والیبال استان در رابطه با این واگذاری گفت: هیچ کس راضی به این اتفاقات نیست همه ناراحت هستند ولی کسی به صورت جدی پیگیر کار نشد.

Image title

در این بین سعید دباغ نیکوخصلت دبیر شورای اسلامی کلانشهر تبریز که یکی از موافقان این واگذاری است، در جلسه علنی شورا گفت: شهرداری تبریز باید در ورزش همگانی توجه و سرمایه گذاری داشته باشد و شادی و نشاط ورزش قهرمانی زودگذر و کوتاه مدت است و ما باید به ورزش های همگانی عادت و ایجاد نشاط مداوم از طریق ورزش همگانی ایجاد کنیم.

وی با بیان اینکه امتیاز تیم لیگ برتری شهرداری تبریز به دلیل عدم مجوز قانونی شهرداری از سوی وزارت کشور برای تیم داری واگذار می شود، خاطرنشان کرد: اگر رشته والیبال شهرداری را به شکل درست و اصولی توسعه می دادیم، اکنون کارخانجات تبریز برای خرید امتیاز این تیم لیگ برتری پیش قدم می شدند. 

این عضو ورزشی شورای شهر با تاکید بر این که نیاز شهر ما در ورزش توجه به ورزش همگانی به خصوص در بین کودکان و سالمندان و اموزش و پرورش است، اضافه کرد: برای رشد ورزش قهرمانی باید اجازه دهیم تا بخش صنعت و وزارت ورزش وارد شود و شهرداری تبریز به ورزش همگانی توجه کند.

نظرات

بایراق
IR

سلام تاسف بار آنست پول عوارض شهر تبریز را که ... درصد آن زیر خط فقر هستند و اینهمه حاشیه نشین دارد به ورزش قهرمانی بدهد چرا شهرداری پولدار اصفهان وتهران و.مشهد ...نمی دهد و از رانت دولتی وخصولتی می گیرند