تبریزبیدار
سه شنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۸ ۱۲:۰۱:۲۵ شناسه خبر : ۱۰۷۷۰۳۲

بدنبال سفر حجت الاسلام رئیسی به تبریز؛

قطار تبریز مشهد وارد فاز جدید قضایی شد / صدور کیفرخواست برای 4 متهم

سخنگوی قوه قضائیه در خصوص روند جدید رسیدگی به پرونده قطار تبریز مشهد گفت: دستور ریاست قوه قضاییه به دادستانی تهران ابلاغ شد و دیروز از ناحیه دادسرا با صدور کیفرخواست نسبت به ۴ نفر از متهمان به دادگاه ارسال شد.

به گزارش تبریز بیدار ، غلامحسین اسماعیلی در حاشیه سیزدهمین نشست خبری خود بمناسبت 13 آبان به سفر حجت الاسلام رئیسی به تبریز اشاره کرده و گفت: در سفر ریاست قوه قضاییه به آذربایجان شرقی یکی از مطالبات مطروحه تعیین حادثه  قطار مشهر تبریز بود زیرا مسافرین آن اکثرا آذری زبان و از آذربایجان شرقی بودند.

وی ادامه داد: در جهت تسریع پرونده اقدام کردیم و دستور ریاست قوه قضاییه به دادستانی تهران ابلاغ شد و دیروز از ناحیه دادسرا با صدور کیفرخواست نسبت به ۴ نفر از متهمان به دادگاه ارسال شد و قرار شده دادگاه خارج از نوبت به آن رسیدگی کند.

سخنگوی دستگاه قضا: دیات پرداخت شده اما از جنبه عمومی جرم است

سخنگوی قوه قضائیه خاطر نشان کرد: این پرونده دو بخش دارد یکی  بخش مربوط به  در خواست شاکیان خصوصی در مورد دیه بود و بخش دیگر جنبه عمومی  جرم است.  

وی تاکید کرد: بخش دیات پرداخت شده بود و این فرآیند از جنبه عمومی جرم است.

گفتنی است برخورد قطار تبریز مشهد در محور سمنان–دامغان با قطار مسافربری دیگر در حوالی «ایستگاه هفت خوان»  در ساعت ۷:۲۲ صبح روز جمعه ۵ آذر ۱۳۹۵ به وقوع پیوست.

قطار سمنان به مشهد از پشت به قطار تبریز به مشهد که در همان ریل متوقف بود، برخورد کرد. در پی برخورد دو قطار، چهار واگن از ریل خارج و پنج واگن نیز دچار حریق شدند. در این حادثه ۴۷ نفر از زائران امام رضا(ع) جان باخته و ۱۰۳ نفر نیز مصدوم شدند.