تبریزبیدار
سه شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۸ ۰۸:۳۱:۱۹ شناسه خبر : ۱۰۷۷۱۱۳

با گذشت چهار روز از زلزله آذربایجان؛

مدیر عامل گمشده هلال احمر استان کجاست؟ / غیبت کنعانی در جلسات ستاد بحران

غیبت سعید کنعانی در تمامی جلسه‌های ستاد بحران واکنش‌های برخی مردم و تعدادی از فعالان فضای مجازی برانگیخته است.

به گزارش تبریز بیدار ، با گذشت چهار روز از زلزله در میانه و سراب، مدیر عامل جمعیت هلال احمر آذربایجان شرقی در تمامی جلسات و بازدیدهای مرتبط با زلزله غایب بوده است.

غیبت سعید کنعانی در تمامی جلسه‌های ستاد بحران واکنش‌های برخی مردم و تعدادی از فعالان فضای مجازی برانگیخته است.

امروز پنجمین روز از وقوع زلزله در آذربایجان شرقی است که مردمان صبور را آواره و تعدادی را داغدار  کرده است و سپاه، بسیج، ارتش و دولت همه پای کار آمده اند تا بخشی از رنج مردم زلزله‌زده را کم کنند.

در چنین شرایطی که مناطق زلزله زده وضعیت خوبی ندارد،  غیبت مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان علامت سوال های زیادی را ایجاد کرده است هر چند برخی افراد مدعی ماموریت خارج از کشور کنعانی شده اند اما هیچ منبع رسمی در خصوص این غیبت اظهار نظر نکرده است.

با وجود سفر پیوندی رئیس جمعیت هلال احمر کشور به مناطق زلزله زده، شاهد حضور محمود اصلان پرویز جانشین مدیر عامل استان در کنار وی هستیم و خبری از کنعانی نبوده است.

اگر حالت خوش بینانه فرض کنیم کنعانی در ماموریت به سر می برد، باید گفت که کدام ماموریتی مهم تر  از کنار مردمِ زلزله زده بودن است که با گذشت 4 روز همچنان آقای مدیرعامل آفتابی نشده است.

اگر هم این غیبت دلایل دیگری دارد که باید مسئولین ذیربط روشنگری کنند تا بیش از این افکار عمومی با ابهام روبرو نشود.

مشابه این داستان در سیل امسال آق قلا پیش آمد که سیدمناف هاشمی استاندار وقت گلستان به توجه به شرایط بحرانی منطقه مشغول فرنگ گردی بود که امید است این مورد برای زلزله اخیر آذربایجان شرقی صدق نکند.


واکنش ها به خبر تبریزبیدار؛ کنعانی در باکو به سر می برد