تبریزبیدار
چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸ ۱۳:۴۰:۲۵ شناسه خبر : ۱۰۷۷۱۲۵

در گفتگو با مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تبریز بررسی شد؛

ماجرای عجیب شماره کارت بانک شهر روی کارت بلیت / پول از دست رفته شهروندان چه می شود؟

شماره ۱۶ رقمی روی کارت های جدید بلیت اتوبوس و مترو چاپ شده که مردم اشتباها برای شارژ کارت خود به این شماره پول واریز می کنند و بعدا متوجه می شوند که این یک شماره مربوط به خود بانک شهر است...

به گزارش تبریزبیدار، مدت ها است که شهرداری با تجمیع کارت های بلیت اتوبوس های تندرو (BRT) و مترو سعی کرده تا موجبات آسایش شهروندان را فراهم کرده و با تجمیع این کارت بلیت، در هزینه ها نیز صرفه جویی شود. 

اما این مساله خالی از حاشیه نیز نبوده است که شاید برای اولین بار در شهر اولین ها اتفاف می افتد.

چندی قبل شهروندی با ارسال تصویر کارت جدید بلیت ناوگان حمل و نقل عمومی شهرداری تبریز، از شماره 16 رقمی درج شده روی آن و حواشی آن، نکته قابل تاملی را اظهار کرد.

Image title


شهروند تبریزی چنین می گوید: «این کارت مترو و اتوبوس تبریز است. یک شماره ۱۶ رقمی روی آن چاپ شده که مردم اشتباها برای شارژ کارت خود به این شماره پول واریز می کنند و بعدا متوجه می شوند که این یک شماره مربوط به خود بانک شهر است. حال باید از بانک شهر پرسید که آیا مردم خواهند توانست پول خودشان را به راحتی پس بگیرند!»

این پیام شهروندی باعث شد تا مسئولین مربوطه را در جریان موضوع قرار دهیم تا هم تدبیری اندیشیده شود هم پاسخگوی مطالبات مردم باشند.

فرخ جلالی مدیر عامل شرکت واحد اتوبوسرانی تبریز و حومه وقتی پشت خط تلفن موضوع را از خبرنگار تبریزبیدار می شنود، شگفت زده شده و خواستار بررسی بیشتر مساله توسط واحد فنی می شود.

در تماس دوم خبرنگار تبریزبیدار با شرکت واحد اتوبوسرانی، این مقام مسئول چنین پاسخ می دهد: روش شارژ کارت ها به دو صورت است، روش اول و متداول توسط فروشندگان انجام می شود به این صورت که فروشندگان ابتدا دستگاه هایی را که در اختیار دارند به مبلغ دویست هزار تومان شارژ می کنند و کارت مسافران را به این دستگاه ها تماس می دهند و هر مبلغی را که مسافران بگویند از شارژ دستگاه کم شده و به کارت مسافران اضافه می شود.

وی ادامه می دهد: روش دوم شارژ کارت به این صورت است که مسافران توسط کارت های بانکی خود کارت اتوبوس را شارژ کنند که این هم محدودیت مبلغ دارد و اینطور نیست که به طور مثال کارت را 100 هزار تومان شارژ کند،  معمولا 2 یا 3 هزار تومان کارت را شارژ می کنند که به این روش، روش آنلاین گفته می شود که به وسیله آن مسافر کارت بانکی خود را می کشد و مبلغ از کارت بانکی مسافر به کارت اتوبوس منتقل می شود و مانند تراکن شهای بانکی به مسافر رسید پرداخت داده می شود و اگر مشکلی هم وجود داشته باشد، همانند تراکنش های کارت به کارت، به حساب افراد برمی گردد.

وی در مورد شماره کارت نوشته شده روی کارت بلیت و انتقال سهوی شهروندان به حساب بانک شهر می گوید: هر شهروندی که مشکلی در این رابطه دارد، اگر رسید دارد به شرکت واحد اتوبوسرانی مراجعه کند تا ما موضوع را بررسی و پیگیری کنیم.