تبریزبیدار
سه شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۸ ۱۶:۴۰:۱۷ شناسه خبر : ۱۰۷۷۱۲۷

جوابیه اداره کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان به خبر تبریزبیدار؛

کارگرانی که در اثر زلزله، واحدهای آنان آسیب دیده‌اند تحت حمایت بیمه بیکاری قرار می گیرند

در بخشی از جوابیه اداره کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان به خبر تبریزبیدار آمده است: کارگرانی که در اثر زلزله، واحدهای آنان آسیب دیده‌اند بلافاصله تحت حمایت بیمه بیکاری قرار گرفته و مقرری به آنان پرداخت می‌شود.

به گزارش تبریز بیدار ، بدنبال انتشار خبری در این سایت خبری مبنی بر خلف وعده دولت در اختصاص بیمه بیکاری به زلزله زدگان میانه و سراب، روابط عمومی اداره کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی نسبت به این خبر جوابیه ای به این شرح از زبان حسینی مدیر کل آن ارگان دولتی صادر کرد:


«همانظور که در مصاحبه قبلی خود اعلام  شده خوشبختانه در جریان زلزله روستاهای میانه و سراب کارخانجات آسیب آن چنانی ندیده اند و خسارت منجر به تعطیلی کارخانه تاکنون به ما گزارش نشده است.

 اما در صورت آسیب و تعطیلی واحدها، حتی اگر واحد صنفی هم باشد بر اساس مفاد قانون بیمه بیکاری، کارگران آن مجموعه، می توانند از بیمه بیکاری استفاده کنند و این امر مشمول کلیه زلزله زدگان می‌شود.

مصاحبه قبلی من تحریف شده، در حالی که من و معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی  هر دو منظور واحدی داشتیم، کارگرانی که در اثر زلزله، واحدهای آنان آسیب دیده‌اند بلافاصله تحت حمایت بیمه بیکاری قرار گرفته و مقرری به آنان پرداخت می‌شود. منظور ما هرگز این نبود که بیمه بیکاری در کار نیست!.»