تبریزبیدار
چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸ ۱۴:۳۵:۱۷ شناسه خبر : ۱۰۷۷۱۳۵

مسؤول روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان:

کاهش محسوس دما از اواخر روز پنجشنبه در آذربایجان شرقی/ سرما مناطق زلزله زده را تحت تاثیر قرار می‌دهد

مسئول روابط‌عمومی هواشناسی‌آذربایجان‌شرقی از کاهش محسوس دما از اواخر روز پنجشنبه 23 آبان ماه خبر داد.

به گزارش تبریز بیدار ،افشین ابراهیمی در  این خصوص گفت: نفوذ زبانه پرفشار سرد و فعالیت سامانه بارشی به طور متناوب از اواخر وقت پنجشنبه 23 آبان تا روز سه شنبه 28 آبان، کلیه نواحی استان بویژه نواحی شمالی، شرقی و مناطق زلزله زده استان را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

وی افزود: با توجه به کاهش محسوس دما 5 تا 12 درجه سانتیگراد، توصیه می‌شود اقدامات لازم بویژه در مناطق زلزله زده استان بعمل آید.

وی با اشاره به وزش تند بادهای لحظه ای اظهار داشت: با توجه به وزش تند بادهای لحظه ای(حدود 40 تا 70 کیلومتر بر ساعت) احتمال پرتاپ و سقوط اشیاء، شکستن درختان دور از انتظار نیست و توصیه می‌شود از ساختمان‌های نیمه کاره دوری و اقدامات پیش گیرانه جهت جلوگیری از پرتاپ و سقوط اشیاء انجام گیرد.

مسؤول روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان ادامه داد: از روز شنبه بویژه از اواخر روز یکشنبه بارش باران و برف در گردنه ها و جاده های کوهستانی استان مه گرفتگی، لغزندگی و کولاک برف پیش بینی می شود.

وی تشریح کرد: هم اکنون کلیبر با در۱۰ درجه گرمترین و بستان آباد با یک درجه سانتی گراد سردترین شهرهای استان بوده و دمای تبریز ۷ درجه بالای صفر است.

 ابراهیمی در پایان خاطر نشان کرد: به هم استانی‌ها توصیه می‌شود اقدامات پیشگیرانه لازم جهت جلوگیری از حوادث و خسارات احتمالی بعمل آید.