تبریزبیدار
جمعه ۲۴ آبان ۱۳۹۸ ۱۳:۱۱:۲۳ شناسه خبر : ۱۰۷۷۱۵۱

در خطبه های نماز جمعه تبریز مطرح شد؛

سوال آل هاشم از دولت: اتاقک های وعده داده شده کِی ساخته می شود؟ / واکنش جدی به افزایش قیمت بنزین

حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم در خطبه های امروز نماز جمعه تبریز گفت:در حین بررسی بودجه ۹۸ نمایندگان مجلس تصمیم گرفتند اعلام قیمت بنزین به دولت واگذار شود.

به گزارش تبریز بیدار ، حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم در خطبه های امروز نماز جمعه تبریز در محل مصلی اعظم امام(ره) تبریز ضمن گرامیداشت ولادت پیامبر(ص) و امام صادق(ع) و هفته وحدت گفت: اقوام و مذاهب در مقابل دشمن مشترک، دست به دست هم بدهند تا دشمن شکست بخورد.

وی ادامه داد: ولادت پیامبر اکرم(ص) نوید بخش استقامت و صراط مستقیم بود.

خوش خلقی و عفو سیره بارز پیامبر(ص)

امام جمعه تبریز عفو و خوش خلقی را یکی از سیره های اخلاقی بارز پیامبر عنوان کرده و بیان کرد: همدیگر را عفو کنید تا مورد رحمت الهی قرار بگیرید. پیامبر دائم خوشرو و مهربان بودند و هیچ کس از پیامبر مایوس نمی شد.

وی تصریح کرد: اگر پیامبر این اخلاق را نداشتند هیچکس به طرف اسلام نمی آمد و همه پراکنده می شدند باید سعی کنیم اخلاق پیامبر را در خود جاری کنیم.

نمایندگان فعلی مجلس به مردم گزارش دهند

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی در ادامه تذکرات انتخاباتی خود گفت: کاندیداهای مجلس باید برنامه ها و کارهای خود را به مردم اعلان کنند. نمایندگان فعلی در مجلس هم اقدامات و خدمات خود را به مردم گزارش دهند.

مگر در سرمای زیر صفر  بدون بخاری می توان در چادر زندگی کرد؟

وی با اشاره به بازدیدهای خود از مناطق زلزله زده گفت: مسئولین به روستاهایی که تخریب ها در آن نسبت به سایر روستاها کم است هم توجه کنند. دیروز به یکی از روستاهای سراب رفتم که در سرمای زیر صفر به هیچ کس بخاری نرسیده بود، مگر در این سرما می توان بدون بخاری در چادر زندگی کرد؟

خطیب جمعه تبریز افزود: ستاد اجرایی فرمان امام(ره) ۱۰۰ دستگاه کانکس به زلزله زدگان اعزام کرده که از آنها تشکر می کنم.

اتاقک های وعده داده شده کِی ساخته می شود؟

وی خطاب به مسئولین دولتی گفت: اتاقک هایی که دولت تدبیر کرده که برای زلزله زدگان ساخته شود، کی تمام می شود؟

حجت الاسلام آل هاشم ادامه داد: دستگاه های زیادی برای کمک به زلزله زدگان پای کار آمدند و تشکر می کنم. برای آواربرداری و بازسازی در مناطق زلزله زده اقدام جهادی لازم است.

وی تاکید کرد: هر هفته به مناطق زلزله زده میانه و سراب خواهم رفت و نتایج اقدامات را به مردم می گویم.

ضرورت نظارت بر محتوا و جلوگیری از نشر کتب ضاله

امام جمعه تبریز ضمن اشاره به هفته کتاب و کتابخوانی افزود: خانواده ها با کتاب انس بگیرند. به فرزندان خود خسارات و آسیب های دوری از کتاب بیان شود.

وی ادامه داد: دولت و مسئولین ضمن نظارت بر محتوا، از نشر کتب ناسالم و ضاله جلوگیری کند.فضای مجازی و کتب دیحیتالی هر قدر گسترش یابد، جای کتاب را نمی گیرد.

حجت الاسلام آل هاشم ادامه داد: در محل برگزاری نماز جمعه هم اشکالی ندارد نمایشگاه کتاب برپا شود، کتابخانه های مساجد و نمایشگاه های کتاب گسترش یابد.

نقش شهیدمدنی در شکست سوسنگرد

وی ضمن گرامیداشت شکست حصر سوسنگرد گفت: این حصر از جهت های مختلفی اهمیت داشت چرا که اگر سوسنگرد سقوط می کرد، حمیدیه و اهواز سقوط می کرد. شهید مدنی نقش بسزایی در حضور نیروهای لشکر عاشورا در سوسنگرد داشت.

شکست ناپذیری جمهوری اسلامی در سایه فرهنگ بسیجی

وی ضمن گرامیداشت هفته بسیج گفت: بسیج به کمک ما نیاز ندارد بلکه ما به فرهنگ بسیجی نیاز داریم، علت شکست ناپذیری جمهوری اسلامی وجود روحیه بسیجی است.

اقدامات قوه قضاییه جدی است نه نمایشی

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی در ادامه گفت: اقدامات قوه قضاییه در مواجهه با فساد، نه تنها برخوردی و نمایشی نیست بلکه جدی و با برنامه ریزی درست است، اگر این اقدامات با حمایت نهادهای امنیتی و اطلاعاتی سایر دستگاه ها همراه باشد، شاهد نتایج گسترده ای خواهیم بود.

وی تاکید کرد: امیدواریم با تداوم اقدامات قوه قضاییه شاهد تحقق اقتصاد مقاومتی و افزایش اعتماد مردم ایران اسلامی فراهم شود.

افزایش قیمت بنزین تصمیم دولت و مجلس است

حجت الاسلام آل هاشم به افزایش قیمت بنزین واکنش نشان داده و گفت: در حین بررسی بودجه ۹۸ نمایندگان مجلس تصمیم گرفتند اعلام قیمت بنزین به دولت واگذار شود.

وی افزود: اکنون که دولت قیمت بنزین را افزایش داده حداقل تکلیف افزایش یارانه و خدمات معیشتی خانوارها را به موقع مشخص کند تا مشکلات اقتصادی مردم حل شود.

خطیب جمعه تبریز تاکید کرد: دولت درآمد حاصل از بنزین را به رونق تولید و معیشت مردم اختصاص دهد و از ریخت و پاش ها جلوگیری شود.

راه اندازی سایت هسته ای فردو لازم اما ناکافی است

حجت الاسلام آل هاشم در ادامه گفت: راه اندازی سایت هسته ای فردو لازم اما ناکافی است، باید بسته های اقدامات بازدارنده در برابر اقدامات طرفین بیشتر شود.

امام جمعه تبریز بیان داشت: به انتظار نگه داشتن کشور و چشم امید به وعده دیگران، رکود و توقف اقتصاد و تولید را در پی خواهد داشت.