تبریزبیدار
دوشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۸ ۰۱:۲۵:۰۲ شناسه خبر : ۱۰۷۷۱۶۸

معاون سیاسی امنیتی استاندار آذربایجان شرقی تاکید کرد؛

عوامل اصلی اغتشاشات تبریز شناسایی شدند / نظارت بر کنترل قیمت ها بطور جدی پیگیری می شود

معاون سیاسی امنیتی استاندار آذربایجان شرقی از شناسایی عوامل اغتشاشات تبریز خبر داد.

به گزارش تبریز بیدار ، علیار راستگو در خصوص برور برخی ناآرامی ها در تبریز به بهانه افزایش قیمت بنزین گفت: با توجه به همراهی نکردن مردم با آشوبگران و دخالت نکردن در تخریب اموال بیت‌المال و خویشتن داری نیروهای انتظامی این موضوع حل شده است و عوامل اصلی اغتشاشات تبریز شناسایی و به دستگیری آنها اقدام شده است.

منشا تحرکات خیابانی در تبریز خارج از کشور بود

وی با اشاره به برخی تحرکات در مناطق مختلف شهر تبریز و برخی شهرستان‌های استان، اضافه کرد: طی چند روز گذشته فراخوان‌هایی که منشأ بارگذاری آنها در خارج از کشور است مردم را به اعتراضات خیابانی دعوت می‌کردند و استان ما نیز به این مسئله مبتلا به شده بود.

برخی افراد ناآگاهانه دست به اقداماتی زدند که پشیمان هستند

معاون سیاسی امنیتی استاندار گفت: متاسفانه برخی با ناآگاهی اقداماتی را انجام دادند که به غیر از پشیمانی حاصلی برایشان نداشت و نکته جالب در این فراخوان‌ها شیوه دعوت و شبیه‌سازی اعتراض‌ها به سبک کشورهای خارجی بود، همانند خاموش کردن خودروها در وسط خیابان‌ها و اتوبان‌ها که در کشور ما نیز مرسوم نبود.

وی خاطرنشان کرد: در چهار شهرستان اهر، آذرشهر، مرند و مراغه برخی تحرکات انجام شده بود که البته مورد خاصی پیش نیامده است و موضوع را مسُولان شهرستانی و امنیتی مدیریت کردند.

 با خویشتن سازی ناجا اخلال گران موفق به کشته سازی در تبریز نشدند

معاون سیاسی امنیتی استاندار خاطرنشان کرد: شنبه در شهر تبریز از حوالی ساعت 11 پیش از ظهر در برخی نقاط به دلیل نزدیکی به ساعات ترافیکی شهر، از این موضوع استفاده کرده و دست به اقداماتی زدند که موجب تخریب اموال عمومی شد که بارزترین خسارت‌ها مربوط به تخریب و به آتش کشیدن یک اتوبوس بخش خصوصی بود و یکی از اهداف این تحرکات کشته‌سازی بود که با توجه به خویشتن داری نیروهای انتظامی موفق به این نقشه نشدند.

راستگو تاکید کرد: مهم‌ترین مسئله برای ما تامین آرامش جامعه است و مطمئن هستیم مردم این موضوع را می‌دانند، چراکه برای حفظ این انقلاب و نظام هزینه‌های بسیاری پرداخت کرده و شهیدان عزیز را برای این خاک تقدیم کرده اند.

وی گفت: به منظور حفظ آرامش و شناسایی آشوبگران همه نقاط شهر توسط دوربین‌های امنیتی در کنترل است.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان‌شرقی تصریح کرد: ما دغدغه مردم را درک می‌کنیم، چرا که ما نیز از خود همین مردم هستیم و در مسیر اجرای این طرح هیچ‌گونه سهمیه‌ای برای دستگاه‌های دولتی در نظر گرفته نشده است.

نظارت بر کنترل قیمت ها بطور جدی پیگیری می شود

وی با توجه به نگرانی مردم نسبت به گران شدن کالاها، ستاد تنظیم بازار در استان تشکیل شده و با توجه به تاکیدات وزیر صمت مبنی بر نظارت و کنترل قیمت‌ها این امر به صورت جدی پیگیری می‌شود.

راستگو با اشاره به بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب در خصوص تصمیم سران قوا و تاکید بر حمایت از تصمیم اخیر، بیان کرد: متاسفانه برخی بدون تخصص اظهار نظرهایی انجام دادند که می‌توان گفت اصلا این طرح را مطالعه نکرده بودند، در حالی که هدف از اجرای این طرح کمک به معیشت اقشار دهک‌های پایین جامعه است.

برای پیشگیری از جوسازی رسانه‌های معاند اینترنت به صورت سراسری محدود است

وی از نحوه پوشش اخبار مربوط به حوادث دیروز توسط رسانه‌های محلی تشکر کرده و گفت از رسانه‌ها و اصحاب رسانه می‌خواهیم مردم را به آرامش دعوت کرده و آگاهی‌های لازم در مورد نقش رسانه‌های معاند و اهداف آنها را به مردم ارائه دهند.

به گفته معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان‌شرقی برای پیشگیری از جوسازی رسانه‌های معاند اینترنت به صورت سراسری محدود شده است.