تبریزبیدار
سه شنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۸ ۰۸:۲۳:۴۷ شناسه خبر : ۱۰۷۷۱۷۹

با حضور رئیس کمیته امداد کشور انجام شد؛

آغاز ساخت منازل تخریب شده مددجویان در زلزله آذربایجان شرقی

رئیس کمیته امداد در مراسم آغاز ساخت منازل تخریب شده مددجویان در زلزله آذربایجان شرقی گفت: مستمری مددجویان زلزله‌زده تا پایان سال به صورت ۳ برابری پرداخت می‌شود.

به گزارش تبریز بیدار ، سیدمرتضی بختیاری با حضور در روستای  زلزله‌زده ورنکش در آذربایجان شرقی، ضمن بررسی وضعیت خدمت‌رسانی به مردم و مددجویان زلزله‌زده، کلنگ ساخت نخستین واحدهای تخریب شده مددجویان را به زمین زد.

وی در این بازدید، با اشاره به اینکه کمیته امداد و امدادگران این نهاد از نخستین دقایق پس از وقوع زلزله در مناطق حادثه‌دیده حضور داشتند، گفت: براساس برآوردهای انجام شده، ۵۷۶ مسکن مددجویان کمیته امداد در این زمین‌لرزه دچار تخریب یا آسیب جدی شده است.

رئیس کمیته امداد افزود: ساخت و بازسازی منازل آسیب‌دیده مددجویان کمیته امداد از امروز آغاز شد و امیدواریم تا دهه مبارک فجر کار احداث منازل مددجویان به پایان رسیده و تحویل جامعه هدف شود.

Image title

بختیاری با بیان اینکه به تمامی مددجویان زلزله‌زده مبلغ ۵۰۰ هزار تومان کمک بلاعوض ارائه شده است، تاکید کرد: به منظور حمایت بیشتر از مددجویان زلزله‌زده، مستمری آنان تا پایان سال ۳ برابر پرداخت می‌شود.

وی تامین لوازم ضروری منازل مددجویان با کمک خیران و مردم نیکوکار را از اولویت‌های کمیته امداد در کمک به زلزله‌زدگان دانست و خاطرنشان کرد: منازل مددجویان امداد در سراسر کشور تحت پوشش بیمه است و بخشی از هزینه بازسازی از سوی بیمه پرداخت می شود.

رئیس کمیته امداد همچنین از کمک ۱۰ میلیون تومانی دولت برای ساخت منازل آسیب دیده خبر داد و گفت: مردم نیکوکار ایران می توانند کمک‌های خود را از طریق شماره حساب ۳۳۳۳ بانک ملی یا کد دستوری #۱*۸۸۷۷* برای زلزله‌زدگان واریز کنند.