تبریزبیدار
سه شنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۸ ۱۲:۰۸:۱۵ شناسه خبر : ۱۰۷۷۱۸۲

امام جمعه تبریز در اجتماع محکومیت آشوبگران:

دولت می توانست سهمیه بندی را شب عید انجام ندهد

امام جمعه تبریز گفت: با اشاره به طرح سهمیه بندی بنزین گفت: ما به شیوه اجرا انتقاد داریم، اما امروز جای این حرف نیست. می توانستند شب عید انجام ندهند، می توانستند به تدریج انجام دهند.

به گزارش تبریز بیدار ، حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم در اجتماع مردم تبریز در محکومیت آشوبگران گفت: درود خدا بر امت بصیر، آگاه، دشمن شناس، ایثار گر و در خط امام و رهبر ، درود بر شهیدان گلگون کفن انقلاب و به ویژه ۱۰ هزار شهید آذربابجان و سلام ملائکه بر ملت قهرمان باوفا و وظیفه شناس آذربایجانکه در تمام مراحل انقلاب امید و افتخار آفریدند.

وی در ادامه اظهار داشت: مقام معظم رهبری با موضع گیری حکیمانه و به موقع و ایثارگرانه خود از در حمایت از تصمیم سران قوا، بازهم به همگان درس عملی ایثار و بصیرت داده و التزام به قانون و تکریم از مسئولان و حکمت عملی را نشان دادند.

راهپیمایی امروز مردم تبربز اعلام شکست فتنه گران است 

فتنه برنامه ریزی شده ی 98 به بهانه بنزین تسریع یافت

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی ادامه داد: راهپیمایی امروز مردم تبربز راهپیمایی بصیرت و غیرت و نمایش همدلی و وحدت و تجلی بیعت با رهبری و مظهر اعلان انزجار از استکبار جهانی به رهبری آمریکا و اعلام شکست آنان در فتنه جدید به بهانه بنزین است.

وی خاطر نشان کرد: این همان فتنه ای است که رهبر انقلاب سال گذشته می گفتند مواظب فتنه ۹۸ باشید. این همان فتنه ای است که در عراق و لبنان انجام شده بود و به بهانه بنزبن در ایران تسریع شد وگرنه این فتنه برنامه ریزی شده بود.

بسیج ظرفیت وحدت بخشی و انسجام ملی دارد

امام جمعه تبریز ضمن گرامیداشت هفته بسیج افزود: بسیج میقات پابرهنگان و معراج اندیشه پاک اسلامی است. بسبج لشکر مخلص خدا است که دفتر تشکل آن را همه مجاهدان امضا کرده اند. در کنار کارکرد بسیج، ظرفیت وحدت بخشی و انسجام ملی در بسیج موجود است.

وی ضمن اشاره به رهنمودهای رهبری درباره تاثیر وحدت ملی در ایجاد امنیت ملی گفت:د: امنیت هم ناشی از وحدت است. ایشان وحدت را نبودن تفرقه و نفاق و درگیری و کشمکش می گویند. حتی دو جمعیتی که از لحاظ اعتقاد دینی مثل هم نیستند می توانند اتحاد داشته و کنار هم باشند.

مردم بصیر آذربایجان و تبریز  صف خود را از اشرار  جدا کردند

حجت الاسلام آل هاشم ضمن قدردانی از حضور مردم در راهپیمایی تاکید کرد: لازم می دانم از مردم آگاه، بصیر، زمان شناس و انقلابی آذربایجان و تبریز که صف خود را از اشرار و اغتشاش گران جدا کردند، تشکر کنم. رهبرا مردم آذربایجان آمده اند تا بیعت خود را با شما تجدید کنند.

وی افزود: از نیروی انتظامی، نبروهای امنیتی و بسیج قهرمان که با سعه صدر و مردم داری در برقراری امنیت تلاش کردند تشکر می کنم.

دولت باید نظارت جدی بر بازار داشته باشد

امام جمعه تبریز ضمن توصیه به دولتمردان گفت: دولت باید نظارت جدی بر بازار داشته باشد و از افزایش قیمت ها جلوگیری کند.

وی تاکید کرد: فتنه گران بارها ملت ایران را آزموده اند و در همه این آزمون ها مردم سربلند بیرون آمدند. آزموده را آزمودن خطاست. صف مردم نگران از آنهایی که به اموال خصوصی و عمومی آسیب زدند جدا است.

دولت رفع نگرانی کند

حجت الاسلام آل هاشم با تاکید بر اینکه امنیت و آرامش مردم کشور خط قرمز آذربایجان یعنی سر ایران است، گفت: مردم تیزهوش و بصیر  با علم به جنگ ناجوانمردانه استکبار و لجن پراکنی رسانه های بیگانه ، همواره همراه دولت ها بوده و هزینه هم داده اند. دولت هم بابد سربعا رفع نگرانی کند و به مردم ستم دیده از بار تحربم ها، با بسته معیشتی و پرداخت سریع یارلنه مصرف سوخت و رسبدگی به کیفیت حمل و نقل اقدام کند.

به شیوه اجرای سهمیه بندی بنزین انتقاد داریم

وی با اشاره به طرح سهمیه بندی بنزین گفت: ما به شیوه اجرا انتقاد داریم، اما امروز جای این حرف نیست. می توانستند شب عید انجام ندهند، می توانستند به تدریج انجام دهند، اما به هرحال کاری است که شده اما می توانستند مردم را مطلع کنند.

وی تاکید کرد: آمریکا و ایادی آن بدانند امروز مردم قهرمان آذربایحان با تمام سلایق آمدند و هرگز شعار مرگ بر آمریکا را ترک نخواهیم کرد.

آتش زدن پمپ بنزین اعترض نیست، اغتشاش است

نماینده ولی فقیه در استان ادامه داد: مجددا از برخورد کریمانه نیروی انتطامی و بسیج قهرمان در مواجهه با اغتشاش گران تشکر می کنم.

وی با بیان اینکه آتش زدن پمپ بنزین اعترض نیست، اغتشاش است، افزود: به کسانی که گول خورده و منحرف شده اند، نصیحت می کنم که به آغوش مردم برگردید.